+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Varikosel

Varikosel Tedavisi

Çocuk yapamayan çiftlerin hastalığı olan varikosel için modern ve hızlı tedavi yöntemleri kliniğimizde…

İnfertilite, her hangi bir korunma yöntemi kullanmadığı halde, cinsel olarak aktif çiftlerin, düzenli cinsel birlikteliklerine rağmen 1 yıl içinde gebelik elde edememeleri durumudur. İnfertil çiftlerin yarısında sperm parametrelerinde bozulmalar görülmektedir. Erkek kısırlığının en sık karşılaşılan patolojisi olan varikosel, kısırlık sorunuyla doktora başvuranların yaklaşık %30-40’ında tespit edilmektedir. Genellikle belirti vermese de çocuk sahibi olamayan çiftlerin üroloji uzmanına başvurmasıyla ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca, rahatsız edici künt nitelikte ağrı nedeniyle de kendini belli eden varikosel bekar ve daha genç hastaların doktora gelmesine ve tanı konulmasına zemin hazırlar. Varikosel tanısı konulduğunda, tedavi edilmesi gereken varikosel varlığı araştırılır. çin belirtilerin izlenmesi ve teşhisin konarak hızlı şekilde tedaviye geçilmesi gerekmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; varikosel, erkek kısırlığının en sık karşılaşılan patolojisidir. Varikosel genel olarak erkeklerin % 15’inde görülmektedir.

Varikosel Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Varikosel tedavisi için en başarılı ve en az komplikasyon riski olan subinguinal bölgeden, mikroskop altında yapılan "mikroskopik varikoselektomi" ameliyat yöntemini kullanmaktayız. Hasta memnuniyeti ve klinik sonuçlarımız çok üst düzeydedir.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Varikosel Nedir? – Hastalığınızı Yakından Tanıyın!

Çocuk sahibi olmaya engel olan varikoselin tedavisi nasıl yapılır, varikosel belirtileri ve nedenleri nelerdir? Hastalığınızı yakından tanıyın ve tedaviye daha iyi hazırlanın… Bu süreçte de uzman kliniğimizden destek alın.

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Varikosel Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Varikosel ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir. Ameliyat bölgesinde oluşabilecek ağrılar için ağrı kesici kullanımının doktor önerisiyle olması sağlıklı olacaktır.

Varikosel ameliyatı sonrasında hastanın sağlığına dikkat etmesi, düzenli beslenmesi, sigara ve alkolden uzak durması, oksidan maddelerden sakınması, egzersiz yapması, kilosunu dengelemesi çok önemlidir.

Varikosel tedavisi sonrasında 6-9 ay sonrasında bebek sahibi olmanın denenmesi, olumsuz durumlarda hastalarımızın mutlaka kliniğimize başvurmaları gerekmektedir.

Varikosel Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Varikosel şikayetleri ile üroloğa başvuran hastaların çoğunda kısırlık durumu da tespit edilmektedir. Varikosel tedavi edilebilir kısırlık nedenleri arasında birinci sıradadır. Varikosel tedavisi sonrasında büyük oranda kısırlık sorunu çözülmektedir. Ancak her varikosel durumu kısırlığa neden olmamaktadır. Bu nedenle varikosel görülen hastalarda kısırlığın altında yatan nedenlerin iyice araştırılması gerekmektedir. Varikoselle birlikte görülen sorunların çözülmesi hastanın genel sağlık durumu açısından önemlidir. Varikosel tanı testleri sayesinde hastalığın kısırlık üzerindeki etkisi belirlenebilir.

Varikosel testisin doğru şekilde çalışmasını engellediği ve hücre ölümüne neden olduğu için kronikleşmesi halinde testislerde küçülme görülebilir ve erkeklik hormonu testosteron üretiminde azalma gelişebilir. Tedavi edilmemesi durumunda da testosteron düşüklüğü ile birlikte cinsel istek kaybı ve ereksiyon sorununa neden olabilir.

Varikosel tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Varikosel ameliyatı mikrocerrahi yöntemlerle yapıldığı için detaylı ve dikkatli yapılması gereken bir müdahaledir. Bölgedeki tüm damarların bağlanması gerektiği için ameliyatın tek taraflı ya da çift taraflı olması ve bağlanan damar sayısı süreyi etkilemektedir. Genel olarak bir taraf için mikrocerrahi ameliyat süresi 1 saat kadardır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05