+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Vazektomi

Vazektomi Tedavisi

Çocuk sahibi olmak istemeyen çiftler için cinsel korunma yöntemi olan “vazektomi” uygulaması kliniğimizde…

Vazektomi, spermlerin taşınmasında görevli kanalların testislerin çıkışından itibaren engellenmesi işlemidir. Sperm hücrelerinin üreme yollarına ulaşması ve böylece cinsel ilişki sırasında boşalan sıvıya (meniye) geçememesi sonucu kadın yumurtasını dölleme işlevinin sonlandırılmasıdır.

Vazektomi, erkeğin gebe bırakma riskini ortadan kaldırmaktadır. Vazektomi uygulamasının geri dönüşü olmadığı için çiftlerin bu konuda kararlarını dikkatli vermeleri gerekir.

Vazektomi, sperm kanallarının bağlanması ile birlikte cinsel ilişki esnasında gebelik riskini ortadan kaldırdığı için doğum kontrol yöntemi olarak %100 etkilidir.

Spermatosel Skleroterapi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Çocuk sahibi olmak istemeyen erkeklerin ya da çiftlerin son yıllarda en sık başvurduğu doğum kontrol yöntemlerinden biri kliniğimizde… Aynı gün evinize dönebileceğiniz, cinsel yaşamınızı etkilemeyen vazektomi uygulamasında uzman destek…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Vazektomi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vazektomi ameliyatı sonrası hastanın dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Vazektomi uygulamasını takip eden 3 ay korunma olmayacağı yani menide sperm görülebileceği için kondom kullanmak gerekecektir.

Vazektomi ameliyatı, çiftlerin çocuk sahibi olmalarını engelleyici bir yöntem olduğu için üzerinde ciddi düşünülmesi gereken bir yöntemdir. Doğru kararı vermek için tüm ayrıntıların konuşulması gerekir.

Vazektomi Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Erkekler için uygun olan bir doğum kontrol yöntemi olan vazektomi, erkek sterilizasyonu olarak da isimlendirilebilir. Vazektomi cerrahi bir işlemdir. Vazektomi, kişinin cinsel performansında, sertleşme ve boşalma rutinlerinde hiçbir olumsuz etki yapmamaktadır. Halk arasında yanlış bilinenin aksine vazektomi ameliyatı sonrası cinsel yaşam bitmemekte, çiftler korunmayı bırakarak daha rahat ilişki yaşamaktadırlar. Çocuk sahibi olmak istemeyen çiftler vazektomiden sonra normal hayatlarına dönmektedirler. Bazı hastalarda nadir de olsa görülebilen performans zayıflığı tamamen pskikolojiktir.

Vazektomi yapıldıktan 3 ay sonra etkisini gösterdiği için çiftlerin korunmaya devam etmesi gerekmektedir. Vazektomiden yaklaşık olarak 20 boşalma sonrası koruma etkin olarak başlamaktadır. 3 ay sonrasında sperm analizi yapılmalıdır. Menide sperm olup olmadığı tespit edilerek korunmanın devam edip etmeyeceğine karar verilir.

Vazektomi ameliyatı, erkeklerde testislerde oluşan sperm hücrelerinin meniye geçmesini engellemek için yapılmaktadır. Oluşan sperm hücreleri, üreme yolları bağlanıp kesildiği için menide görülemez. Erkek sperm hücreleri vücut tarafından emilerek yok olur.

Vazektomi tedavi fiyatları; ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05