+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Epididimit İçin Ozon Tedavisi

Epididimit Tedavisinde Ozon Kullanımı

Ozon uygulamaları biyolojik veya konvansiyonel tıbbi tedavilerin tamamlayıcısı olarak kullanılmalıdır. Epididimit tedavisi için ozon uygulamalarının başarısı hastanın sağlık durumuna ve hastaya bağlı faktörlere ve ek olarak ozon tedavisinin sıklığına, uygulanan doza ve başka bir dizi faktöre bağlıdır.

Ürolojide ozon uygulamalarında sıklık ve uygulama yöntemleri hastalığa göre değişiklik gösterir. Hastalıklı bölgeye giden kan akımı ve oksijen konsantrasyonu arttırılarak hücre ve dokuların oksijene ulaşımı kolaylaşmaktadır. Metabolizması düzelen yeterli oksijenlenen dokuda sinir dokuları da normale döner ve ağrı ortadan kalkar. Ayrıca, herhangi bir enfeksiyon varsa, ozon mikroorganizmaların ölmesini sağlar.

Epididimit Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Epididimit tedavisinde ozon kullanımı ile enfeksiyon ve doku hasarlarının ortadan kaldırılması mümkündür. Türkiye’de ilk defa 2015 yılında kliniğimizde başladığımız ozon uygulamasını epididimit tedavisinde de kullanılıyoruz. Epididntemlerle başarılı şekilde kullanılmaktadır.

Mesane, üretra ve prostatın enflamasyonun eşlik ettiği hastalıklarda da başarıyla kullanıldığımız ozon tedavisini, epididimit tedavisinde orşit tedavisinde olduğu gibi "meni kanallarına ozon tedavisi" şeklinde uygulamaktayız. Güçlü oksidan etkisiyle iyonlar ve biyomoleküllerle (antioksidanlar, proteinler, karbohidratlar ve doymamış yağ asitleri) reaksiyona giren ozon, bu reaksiyonlar sonucu oluşan hidrojen peroksit ve lipid oksidasyon ürünü olan lipid peroksitlerle etkisini göstermektedir. Ozon inflamasyonu, ödemi gidermekte, doku hasarının tamir edilmesini sağlamakta ve ağrıyı gidermektedir.

Epididimit ozon uygulaması hidrojen peroksitin kan hücreleri içerisine girerek erken biyokimyasal etkileri ortaya çıkarırken, lipid peroksitler diğer vücut hücrelerinde etki göstererek uzun süren geç biyokimyasal etkileri ortaya çıkarır.

Epididimit Tedavisinde Ozon Uygulamalarının Yan Etkileri Var mıdır?

Epididimit hastalığında ozon kullanımı yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Ozon beyaz kan hücreleri tarafından da üretilen ve kullanılan bir moleküldür. tamamıyla vücuda doğaldır.

Ozon tedavisi ile epididimit semptomları, tedaviye devam edildikçe kendiliğinden geçer. Semptomların düzelmesi hastamızın iyileştiğinin göstergesidir. Epididimit için ozon kullanımı ve ozonun yararları hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05