+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sistit Hastalığında PRP Tedavisi

Sistit Tedavisi İçin PRP Uygulaması

Yara iyileşmesinde Vasküler endotelial growth factor (VEGF), platelet-derived growth factor (PDGF), transforming growth factor (TGF), insulin-like growth factor (IGF) gibi büyüme faktörlerini kullanan PRP tedavisi, dejenere ve nekrotik dokuları uzaklaştırırken, doku rejenerasyonu ve iyileşme sağlar, yani doku yenileme ve gençleştirme yapar. Bu da sistit faktörlerini ve sistiti ortadan kaldırır.

Sistit PRP tedavisi kök hücreleri aktive eden bir tedavi yöntemidir. Kişiden alınan kanın santrifüj işlemi sonrası kişiye geri verildiği ve aktive olduktan sonra etkisini gösterdiği etkilin bir uygulamadır. Sistit hastalığında PRP tedavisi, cerrahiye alternatif güvenli ve doğal bir yöntemidir. Amaç; kana göre 5 kat yoğun şekilde verilen trombositler (platelet) ve içeriği ile hasarlı dokunun kısa sürede iyileşmesini sağlamaktır. PRP, FDA onaylı doğal ve güvenilirdir.

Sistit Tedavisinde PRP Nasıl Uygulanır?

PRP tedavisi, kanın pıhtılaşmasında ve dokuların iyileşmesinde aktif rol oynayan trombositleri aktive eden uygulamadır ve sistit tedavisinde en etkili yöntemlerdendir. PRP, hasar görmüş dokuları uzaklaştırır ve dokuyu yeniler.

Sistit için PRP uygulaması ilk olarak hastamızdan kan alınarak başlar. Özel bir yöntem kullanılarak kanın trombositten zengin kısmı (PRP) izole edilir. Elde edilen bu PRP solüsyonu ozon ile reaksiyona sokularak trombositler aktive edilir. Böylece içeriği daha çok ortama salınarak tedavi etkinliği arttırılmaktadır.

PRP uygulaması sırasında elde edilen son ürün hastalıklı dokuya, organa inoküle edilir. herhangi bir alerji yaratmadığı için hemen her hastaya uygulanmaktadır.

PRP Kaç Seans Sürer?

Sistit hastalığında PRP tedavisi yaptırmak isteyen hastalarımız için uygulamanın kaç seans süreceği de önemlidir. PRP tedavisi, kan alınması dahil 20-30 dakika sürmektedir.

PRP seans sayısı hastanın tıbbi özelliklerine ve tedavinin uygulanacağı hastalığın türüne göre değişmektedir. Genellikle 1-4 seans uygulama yapmak yeterli olmaktadır.

Hastaneye herhangi bir yatış gerektirmeyen PRP tedavisi, aynı zamanda hastanın kendi kanından elde edildiği için vücutta alerjiye sebebiyet vermeyen, yan etkisi olmayan, kısa sürede ve kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Sistit ve prp tedavisi birlikteliği ile hastalığın nüks etme durumu da oldukça nadirdir. PRP tedavisi hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05