Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Kronik Sistit Hastalığında Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi İçin Hazırlanan Özel Kök Hücreler

Hücre yenilemesine dayalı kök hücre yöntemi kullanılarak kronik sistiti olan hastalar tedavi edilebilir. Bölgedeki dokuların onarımını sağlayan kök hücre tedavisi ile başarılı ve ağrısız bir şekilde sistit sorununun tedavi edilmesi mümkündür. Son 10 – 15 yılda büyük bir yol kat edilen kök hücre tedavisi, birçok hastalık için umut haline gelmiştir.

Kliniğimizde de uygulanan kök hücre tedavisinin hedef dokuda arzu edilen hücre dönüşümünü sağlaması, fonksiyonu bozuk hücreleri yenileyebilmesi ve inflamasyonu düzeltmesi tedaviden amaçlanan faydalardır. Kronik ve enfeksiyon hastalıklarının ortadan kaldırılmasında etkili olan kök hücre tedavisi, üroloji alanında da aktif rol oynamaktadır.

Hücre Onarımı İçin Kök Hücre Tedavileri

Sertleşme sorununu kökten çözebilecek gelişme kaydeden kök hücre tedavisi, kronik sistit için de olumlu sonuçlar vermektedir. Hasta hücrelerin onarımı ve yenilenmesi kök hücre tedavisindeki temel mantıktır. Günümüzde kanser ve nörolojik hastalıklarda hücre onarımı için kök hücre tedavileri uygulanmaktadır.

Dirençli yaralar ve omurilik yaralanmalarında da kök hücre tedavi seçeneği değerlendirilmektedir. Ürolojide kök hücre tedavisinin kullanımı yaklaşık on yıl öncesine dayansa da farklı tıp dallarında daha uzun süredir kullanılması söz konusudur. Bölünebilen ve farklılaşan kök hücreler, dokuları onararak sistit rahatsızlığını ortadan kaldırmaktadır.

Kliniğimizde hastalarımıza uygulanan kök hücre tedavisi için hazırlanan özel kök hücreler tekrar hastanın vücuduna enjekte edilerek etki etmesi beklenir.

Kök Hücre Uygulamalarında İyileşme Süreci

Kök hücre uygulamalarında yapısı gereği hücreler, iyileştirmeyi hızlandırıcı etki göstermektedir. Bunun yanı sıra yağ dokusu alınırken yapılan liposakşın işlemi sonucu morarma daha az olmakta ve vücuda giriş yapılan deliklerde de daha sonra iz kalmamaktadır.

Hasta hücrelerin onarımı ve yenilenmesi kök hücre tedavisindeki en etkili sistemdir.

Sistit kök hücre tedavisi ile tekrarlayan durumların da önüne geçilmektedir. Sistit hastalığında kök hücre tedavisi hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap