+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Üriner Tüberküloz

Üriner Tüberküloz Tedavisi

Üriner tüberküloz tedavisi, Prof. Dr. Sinan Ekici Kliniği’nde kişiye özel başarılı tanı ve tedavi yöntemleri.

Sinsice gelişen bir hastalık türü olan verem eski çağlarda milyonlarca insanın yaşamını kaybetmesine neden olmuştur. Tüberküloz mikrobunun sebep olduğu insandan insana bulaşabilen tehlikeli bir hastalıktır.

Görüldüğü bölgeye göre belirtiler gösteren üriner tüberkülozun tedavisi hastalığın ortaya çıktığı organa göre uygulanmaktadır.

Üriner tüberküloz yavaş ilerleyen bir hastalıktır ve genellikle primer (birincil) akciğer enfeksiyonundan 15-20 yıl sonra ortaya çıkar. Bu süre 35 yıl veya daha fazla da olabilir. Erkeklerde 2 kez daha sık görülmektedir. Hastaların %80’i tanı sırasında semptomatiktir.

Ust Uriner Tuberkiloz

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Üriner tüberküloz tedavisi, veremin ortaya çıktığı organa, verdiği hasara ve hastanın genel sağlık durumuna göre ilaç ve cerrahi yöntemler şeklinde uygulanabilmektedir. Erken tanı ile birlikte kliniğimizde başarılı tedaviler uygulanmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Üriner Tüberküloz Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üriner tüberküloz tedavisi sonrası hastanın çok iyi dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Bol miktarda sıvı tüketmek iyileşmenin daha hızlı olması için önemlidir.

Rahatsızlığı gidermek için doğru beslenmek ve üriner tüberküloz rahatsızlığından korunmak için sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemek gerekmektedir.

Uriner Tuberkiloz Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Üriner tüberküloz tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle tedavi edilmeyen üretra darlıkları ve enfeksiyonlardan kaynaklanan nedenlerle üriner tüberküloz görülmesi söz konusu olabilir. Tedaviye cevap vermeyen hastalarda uzun süreli ilaç kullanımı söz konusu olabilir. Verem bulaşıcı bir bakteri olduğu için tekrar bu hastalığa yakalanmak söz konusu olabilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte tedaviden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Üriner tüberküloz tedavisi sonrasında hastanın düzenli takibi yapılarak üriner tüberküloz riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Üriner tüberküloz tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Üriner tüberküloz, mycobacterium tuberculosis bakterisinden kaynaklanır ve bulaşıcı bir hastalıktır. Verem aşısı dışında; düzenli yaşam, sigara, alkol ve madde bağımlılığının bırakılması, kişisel temizliğe önem vermek, yeterli beslenmek ve bağışıklık sisteminin sağlıklı olmasına dikkat etmek veremden korunmayı sağlamaktadır.

Verem tedavi edilmediğinde ölümcül olabilecek riskli bir hastalıktır. Üriner tüberküloz ise yayıldığı organlarda verdiği hasara göre değerlendirilmelidir. Böbrek, üreter, mesane ve prostata yayılabilen tüberkülozun mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Hastanın genel durumuna göre iyileşme şansı değerlendirilmelidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05