+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Prostat Taşı

Prostat Taşı Tedavisi

Prostat taşı tedavisinde modern yöntemler ve güncel uygulamalarla kişiye özel çözümler ve tedavi avantajlarımız…

Prostat içindeki taşlar erkeklerde çok yaygın bir durumdur. Corpora amylacea adı verilen kalsiyum ile kaplanmış protein dokuları olarak da bilinmektedirler. Çok küçük prostat taşları herhangi bir rahatsızlık vermedikleri için fark edilmezler. Büyümeleri halinde ise bölgesel ağrıya yol açarlar.

Prostat taşları, sık idrara çıkma ve idrarda kan gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Belirtiler görüldüğünde altında yatan diğer hastalık nedenlerinin olup olmadığının araştırılması gerekir.

Erkeklerde yaygın olarak görülen prostat taşı, eşlik eden üriner veya genital bir sorun yok ise, kontrol altında tutulabilir. Bu nedenle araştırılmalıdır.

Prostat Tasi Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Prostatit veya prostat büyümesi varlığında prostat sekresyonu rahatlıkla prostat dışına atılamaz ve sekresyon yoğunlaşır ve protein içerikli materyalle birleşir ve kalsiyum birikimiyle prostat taşı oluşur. Prostat taşları varlığında prostatta tıkanma olacağından inflamasyona neden olabilir. Fakat, prostat taşlarının tek başına semptomlara neden olduğu konusunda bir fikir birliği yoktur. Prostat taşları için bir tedavi uygulamak yerine taş oluşumuna neden olabilecek nedenlere yönelik tedavi uygulamak gerekir.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Prostat Taşı Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prostat taşı ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak (en az 1 hafta), gaz yapan gıdalardan uzak durmak, dar giysiler giymemek gerekir.

Prostat ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, mesanenin yıkanması için bol su içilmesi, lifli ve yumuşak gıdalar tüketilmesi, sert zeminlere oturulmaması, ayakta duş yapılması gerekmektedir.

Prostat Tas Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

Prostat taşı tekrarlayabilir. Prostat taşı geçmişi olan ve tedavi geçiren hastalarda bu ihtimal daha yüksektir. Geçmeyen, kalıcı enfeksiyonlar neticesinde prostatta enfeksiyon ve taş oluşumu tekrar söz konusu olabilir.

Prostat taşı tek başına cinsel yaşamı etkileyen bir durum değildir. Prostatit varlığında görülen prostat taşı enfeksiyon odağı olabilecek yeri işaret edebilir. Prostatit varlığı ereksiyon ya da boşalma üzerinde bir etkide bulunabilmektedir.

Prostat taşı oluşumlarının kanser riski bulunmamaktadır. Büyük yapıda olan ve enfeksiyon oluşturan taşların çevre dokulara zarar vermesi söz konusu olsa da herhangi bir tümör oluşumunu tetiklememektedir. Yine de durumunuzun incelenmesi ve ayrıntılı bilgi verilmesi için kliniğimize gelmenizi öneririz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05