+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Peyronie Tedavisi PRP Enjeksiyonu

Peyronie Hastalığı Tedavisinde Uygulanan Ozonlu PRP Enjeksiyonu

Peyroni hastalığında PRP yani trombositten zengin plazma tedavisi, hastanın kendi kanından hazırlanarak elde edilen trombosit denilen pıhtılaşma hücrelerinin içeriğinin yoğunlaştırılarak Peyronie plaklarına enjekte edilmesi tedavisidir. Plak içine enjekte edilen ilaçların yeterli olmadığı durumlarda da kullanılabilir. Ancak bu ilaçların, özellikle kortizon gibi steroid maddelerin atrofi veya işlevsel hücrelerin ölümü gibi zararlı yan etkileri mevcuttur. PRP enjeksiyonu öncesinde, penis cildine üroloji uzmanı tarafından lokal anestezi uygulanır. Birer hafta aralıklarla toplam 6 defa enjeksiyon yapılır. Hastaların %65’inden fazlasında olumlu sonuçlar alınmaktadır.

[widget-138]

PRP tedavisinin yan etkisi yoktur. PRP tedavisi hastalık başlangıç akut evresindeyken uygulandığında ağrıyı da ortadan kaldırır. PRP plak içine enjeksiyon tedavileri arasında yan etkisi olmayan ve en etkin tedavidir. Peyronie PRP enjeksiyonu tedavisi ile plakların azalması ve eğriliğin düzelmesi sağlanabilmektedir.

Penise PRP Uygulaması Nasıl Yapılıyor? Ozonlu PRP'nin Etkinliği.

Pıhtılaşma hücreleri (trombositler) içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde doku yenilenmesini sağlamaktadır. Plak içine enjekte edildiğinde, inflamasyonu azaltarak fibrozis gelişimini azaltır. Ağrı düzelirken, plaklarda küçülme ve yumuşama gözlenir. Ayrıca penis dokusuna yapılan PRP ile sertleşme fonksiyonu da kuvvetlenir.

PRP hazırlanırken elde edilen trombositler ozon ile parçalanarak, trombosit içeriği maksimum düzeyde elde edilir. Bu P-shot ile elde edilenden daha fazladır. Peyronie plaklarına ozonlu PRP enjeksiyonu da daha iyi başarılı sonuç elde edilimektedir. Ozonlu PRP uygulaması öncesinde penise lokal anestezik bir krem uygulanır. Enjeksiyon plak içine ve erektil dokuya uygulanır. Peyronie PRP tedavisi, yaklaşık 145 dakikalık bir işlemdir. Sonrasında hasta günlük aktivitelerine dönebilir.

Peyronie PRP enjeksiyonu tedavisi, klinik ortamda hızlı ve yüksek başarılı sonuç verecek şekilde uygulanan bir yöntemdir ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Peyronie PRP enjeksiyonu için kişinin kendi kanı ve ozon kullanıldığı için vücuda tamamıyla doğal ve herhangi bir yan etkisi yoktur.

[widget-139]

Peyronie Hastalığında PRP Tedavisi Ne Zaman Yapılır?

Plak içine PRP enjeksiyonu hastalığın akut dönemide de, plağın tam oturmuş olduğu, eğriliğin ve sertleşmiş olan fibröz dokunun gerilemediği kronik dönemde de yapılabilir. Akut dönemde uygulandığında ağrı hissini de düzeltir. Plak içine enjeksiyon plak içindeki inflamason ve skarlaşma sürecini yavaşlatır veya durdurur. Sonuçta, küçülen ve yumuşayan plakların peniste eğrilik oluşturmasının önüne geçilmiş olunur.

Peyroni hastalığı (penis eğriliği) tedavisi için uygulanan ozonlu peyronie PRP enjeksiyonu yöntemi hakkında bilgi almak ve tedavi sürecinizin planlanması için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05