Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Peyronie Tedavisi – Şok Dalga Tedavisi

Peyronie Tedavisi- Şok Dalga Uygulaması

Peyronie hastalığı tedavisinde şok dalgaları kullanılarak plak boyutunda küçülme ve eğrilikte düzelme elde edilebilir. Şok dalga tedavisi için hastanın genel sağlık durumunun ve penisteki eğrilik oranının uygun (30 derece açının altında) gerekmektedir.

Peyronie tedavisinde kullandığımız LSWT uygulaması doğrusal şok dalga tedavisi (lineer shockwave therapy, LSWT) olup, daha önceki noktasal şok dalga tedavisine (ESWT) göre 4 kat daha etkili 2. jenerasyon bir yöntemdir. Daha geniş alana, daha etkili güçlü, direk etki ile penisin istenen her bölgesine ulaşabilme özellikleriyle çok başarılı bir sonuç ortaya çıkarmaktadır. Peyronie şok dalga tedavisi sayesinde penisteki eğrilik etkili şekilde giderilmektedir.

Şok Dalga Tedavisinin Etki Mekanizması Nasıldır?

Şok dalga uygulaması penisin yapısında bulunan erektil dokuda düşük yoğunluklu şok dalgalarının etkisiyle yeni damar oluşumunu (anjiyogenez) uyarır ve arttırır. Yeni oluşan damarlarla penisin yapısındaki sağlıksız doku yenilenerek daha sağlıklı bir duruma gelir ve penisin sertleşme kalitesinde kalıcı bir sonuç ortaya çıkar. Plak içeriğine etkisi sonucunda inflamasyonda azalma görülebilir.

Peyronie tedavisinde şok dalga tedavisi her aşamada kullanılabilir. Ancak etkinlik döneme göre değişebilir.

Peyronie şok dalga tedavisi aynı zamanda dokuları yenileyerek eğriliğin giderilmesini sağlar. Temel olarak penis damarlarını etkileyen patolojik durumların tedavisinde LSWT etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

LSWT’nin Avantajları Nelerdir?

Peyronie tedavisinde LSWT avantajları şunlardır: Hiç bir yan etkisi yoktur. Uygulama için yaş sınırı yoktur. Uygulama öncesi ve sonrasında herhangi bir özel hazırlık gerektirmez.

Uygulaması basit ve hastaya herhangi bir rahatsızlık, ağrı vermez. Anestezi veya ağrı kesici kullanmaya ihtiyaç duyulmaz. Haftada 1 seans (20 dakika) olmak üzere toplam 4 seanslık uygulama ile kısa süreli tedavi imkanı sağlar.

Penisin tüm bölgelerine ulaşarak etkili uygulama yapılabilmektedir. Peyronie tedavisi LSWT uygulaması ile acısız ve ağrısız şekilde gerçekleştirilmektedir.

Şok dalga tedavisi nasıl yapılır, hastaları bekleyen süreçler nelerdir ve tedavi sonrası yapılacaklar hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap