+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Peyronie Tedavisi – Şok Dalga Tedavisi

Peyronie Tedavisi- Şok Dalga Uygulaması

Peyronie hastalığı tedavisinde şok dalgaları kullanılarak plak boyutunda küçülme ve eğrilikte düzelme elde edilebilir. Şok dalga tedavisi için hastanın genel sağlık durumunun ve penisteki eğrilik oranının uygun (30 derece açının altında) gerekmektedir.

Peyronie tedavisinde kullandığımız 3. jenerasyon cihaz olan ED SWT ile daha geniş alana, daha etkili güçlü, direk etki ile penisin istenen her bölgesine ulaşabilme özellikleriyle çok başarılı bir sonuç ortaya çıkarmaktadır. Peyronie şok dalga tedavisi sayesinde penisteki eğrilik etkili şekilde giderilmektedir. Peyronie LSWT uygulama detayları için okumaya devam edin...

[widget-156]

 

Şok Dalga Tedavisinin Etki Mekanizması Nasıldır?

Peyronie tedavisi şok dalga uygulaması penisin yapısında bulunan erektil dokuda düşük yoğunluklu şok dalgalarının etkisiyle yeni damar oluşumunu (anjiyogenez) uyarır ve arttırır. Yeni oluşan damarlarla penisin yapısındaki sağlıksız doku yenilenerek daha sağlıklı bir duruma gelir ve penisin sertleşme kalitesinde kalıcı bir sonuç ortaya çıkar. Plak içeriğine etkisi sonucunda inflamasyonda azalma görülebilir.

Peyronie tedavisinde şok dalga tedavisi her aşamada kullanılabilir. Ancak etkinlik döneme göre değişebilir.

Peyronie şok dalga tedavisi aynı zamanda dokuları yenileyerek eğriliğin giderilmesini sağlar. Temel olarak penis damarlarını etkileyen patolojik durumların tedavisinde LSWT etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Peyronie LSWT güvenli bir yöntemdir.

Şok Dalga Tedavisi ED SWT’nin Avantajları Nelerdir?

Peyronie tedavisinde şok dalga tedavisi ED SWT avantajları şunlardır: Hiç bir yan etkisi yoktur. Uygulama için yaş sınırı yoktur. Uygulama öncesi ve sonrasında herhangi bir özel hazırlık gerektirmez.

Peyronie LSWT uygulaması basit ve hastaya herhangi bir rahatsızlık, ağrı vermez. Anestezi veya ağrı kesici kullanmaya ihtiyaç duyulmaz. Haftada 1-2 seans (20 dakika) olmak üzere toplam 4-6 seanslık uygulama ile kısa sürede tedavi imkanı sağlar.

[widget-134]

Penisin tüm bölgelerine ulaşarak etkili uygulama yapılabilmektedir. Peyronie tedavisi ED SWT uygulaması acısız ve ağrısız şekilde gerçekleştirilmektedir.

Peyronie LSWT şok dalga tedavisi nasıl yapılır, hastaları bekleyen süreçler nelerdir ve tedavi sonrası yapılacaklar hakkında bilgi almak istiyorsanız üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05