+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Ejakülatör Kanal Kisti

Ejakülatör Kanal Kisti Tedavisi

Ejakülatör kanal kisti tedavisi için geliştirilmiş tedaviler, erken ve modern tanı yöntemleri ile daha başarılı sonuçlar…

İnfertil erkeklerin yaklaşık %5’inde belirlenen ejakülatör kanal kistleri ve patolojileri, doğumsal ve edinsel (sonradan) olarak iki şekilde incelenmektedir. Edinsel tıkanıklıklar ise enfeksiyona bağlı olarak gelişen taş ve kalsifikasyonlar ile cerrahi ve üretral nedenlerle oluşan problemlerdir.

Klinik önemi en fazla olan ve sık sık saptanan kistik yapılar, son yıllarda geliştirilen tanı yöntemleriyle tespit edilmekte, TURED dediğimiz etkili tedavi yöntemiyle de ortadan kaldırılmaktadır.

Azospermiye sahip olan kısır erkeklerin yaklaşık %40’ında tespit edilen obstrüktif kısırlık, erkek reprodüktif traktın herhangi bir yerindeki tıkanıklık sonucu ortaya çıkmaktadır.

Ejakulator Kanal Kisti Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Ejakülatör kanal kistinin cerrahi tedavisi için standart tedavi yöntemi TUR-ED (ejakülatör kanalın transüretral rezeksiyonu) yöntemidir. Güncel tedavi yöntemlerimizle hastamıza uygun tedaviyi planlıyoruz. Hızlı sonuç ve kalıcı çözümler sunuyoruz.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Ejakülatör Kanal Kisti Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ejakülatör kanal kisti ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak (en az 1 hafta), gaz yapan gıdalardan uzak durmak tedavi için önemlidir.

Ameliyat sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, bol su içilmesi, lifli ve yumuşak gıdalar tüketilmesi, sert zeminlere oturulmaması gerekmektedir.

Ejakulator Kanal Kisti Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Ejakülatör kanal kisti ölümcül bir rahatsızlık değildir. Ejakülatör kanal kistleri için TRUS veya MR yöntemleriyle hızlı bir şekilde tanı konulabilmekte ve tedavi ile hızlı sonuç alınabilmektedir. Kanalı açarak tıkanıklığı gidermek ve kistleri yok etmek tedavinin amacıdır. Hasta kısa süre sonra günlük yaşamına dönebilir. Hastalığın evresi, kistin nerelerde yayılım gösterdiği, tümör özelliği taşıyıp taşımadığı ve kişinin yaşı ejakülatör kanal kistinin riskleri üzerinde etkili olacaktır. Kısacası ejakülatör kanal kisti erken teşhis ile tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu nedenle hastanın tanı hakkında bilinçlenmesi gerekmektedir.

Ejakülatör kanal kisti tekrarlaması en korkulan durumlardan biridir. Bazı hastalarda tekrar uyanabilir ve ejakülatör kanal kisti ile yeniden mücadele etmek gerekebilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte operasyondan uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir.

Ejakülatör kanal kisti, obstrüktif azospermi dediğimiz semende sperm görülmemesi durumuna neden olabilmektedir. Kanal kistlerinin altında yatan nedenler araştırılarak kısırlık riski belirlenebilir.

Ejakülatör kanal kisti tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05