+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

İşeme Bozuklukları

İşeme Bozuklukları Tedavisi

İşeme bozuklukları tanı ve tedavisinde uzman kadro, bilimsel uygulamalar ile yüksek hasta memnuniyet.

İşeme bozuklukları çocuklarda en sık karşılaşılan problemlerden biri olmakla birlikte erişkilerde de görülür. Sağlıklı çocuklarda yanlış tuvalet eğitimi, psikolojik ya da ailesel nedenlerle gelişen alt üriner sistem fonksiyon bozukluğu olarak değerlendirilmektedir. Erişkinlerde sıklıkla nörolojik bir soruna vaya travmaya bağlı gelişmektedir.

Neden olduğu nörojenik, anatomik anomaliler ile işeme döngüsünün bozulmasına neden olan işeme bozuklukları mutlaka tedavi edilmelidir.

İşeme bozuklukları verilerine bakıldığında; üroloji polikliniğine başvuran çocukların %40’ında işeme bozuklukları görülmektedir.

Iseme Bozukluklari Tedavisi

Çocuğunuz İşeme Bozukluğu Risk Grubunda Mı?

Tedavi Yöntemleri

Tedavi yaklaşımı işeme bozukluğunun tipi ve hastanın yaşıyla yakından ilişkilidir. İlaç tedavisi, işeme önerileri, diyet, pelvik taban egzersizleri, fizyoterapi ve botoks tedavisi ile hastalarımıza hızlı çözümler sunmaktayız.i

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

İşeme Bozuklukları Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşeme bozuklukları tedavisi sonrası hastanın önerilerimize uyması gerekmektedir.

İdrar günlüğü tutmaya devam etmek, gece sıvı alımını sonlandırmak işeme bozuklukları tedavi sonrasında avantajlı olacaktır.

Yaşam şeklinden kaynaklanan işeme bozukluklarını engellemek için sıvı alımını olması gerektiği gibi düzenlemek, doğru işeme alışkanlığı kazanmak, gece sıvı tüketimini azaltmak ve sağlıklı beslenmek gereklidir.

Iseme Bozukluklari Tedavis Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Özellikle nörolojik ve yaşam şeklinden kaynaklanarak ortaya çıkan işeme bozukluklarında tedavi sonrası tekrarlama söz konusu olabilir. Sinirsel zedelenme ve inme gibi durumların tekrarlaması, işeme bozukluğunun da tekrar görülmesine neden olacaktır. Tedaviden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak işeme bozukluğu riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir.

İşeme bozuklukları tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Erişkinlerdeki işeme bozuklukları problemini engellemek için gündüz yeterli sıvı almak ve gece yatmadan birkaç saat önce sıvı alımını durdurmak gerekir. Aynı zamanda idrar yapımını çoğaltan gıdalardan kaçınmak, pelvik kasları güçlendirmek, alkol ve kafeinden uzak durmak yararlı olacaktır.

İşeme bozuklukları tedavi edilmediğinde psikolojik sıkıntılara, sosyal izolasyona, kendine güven ve saygı yitimine, yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilir. Hasta kendini tüm sosyal aktivitelerinden kısıtlayabilir, cinsel istekte azalma olabilir ve depresyon durumu görülebilir. Bu nedenle mutlaka tedavi edilmelidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05