+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Stres İnkontinans

Stres İnkontinans Tedavisi

İdrar kaçırma sorunu kabusunuz olmasın! Prof. Dr. Sinan Ekici Kliniği kişiye özel tanı ve tedavi yöntemleri…

Stres inkontinans, sfinkterdeki hafif bir zayıflık halinde karın içi basıncın arttığı durumlarda (öksürme, gülme) idrar kaçırmadır. Genellikle çok ve zor doğum yapan kadınlarda, yapısal bozukluk, doğum, yaşlılık, östrojen hormonunun azalması nedenleriyle görülmektedir.

Stres inkontinans, sfinkterik kas ve sinirlerin olması gereken güce ve kontrole sahip olmamasından kaynaklanmaktadır. Tedavi edilmediğinde ise hastayı kalıcı şekilde etkilemekte, sosyal hayatında sıkıntılara da neden olmaktadır.

Stres inkontinans özellikle kadınlarda görülmektedir. Stres tipi idrar kaçırma rahatsızlığı olanların 2/3’ü bu problemi göz ardı etmektedir. Fakat kronikleştiği zaman ikincil sorunlara neden olmaktadır.

Stres Inkontinans Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Stres inkontinans tedavisi, problemin kaynağına ve nedenlerine göre yapılır. Bazı hastalarımızda ilaç tedavisi uygularken bazılarında rejeneratif tıp uygulamaları olan PRP tedavisi ve SVF kök hücre uygulamaları ve bazı hastalarda da cerrahi yöntemlere başvurmamız söz konusudur. İleri derece idrar kaçırma vakalarında öncelikli tedavi seçeneği olarak cerrahi uygulamalar düşünülmektedir.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Stres İnkontinans Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stres inkontinans cerrahi tedavisi sonrası hastanın dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Bol miktarda sıvı tüketmek, sağlıklı beslenmek, gaz yapacak gıdalardan uzak durmak stres inkontinans tedavisi sonrası önemlidir.

Rahatsızlığı gidermek için iyi şekilde istirahat etmek, doğru beslenmek ve stres inkontinanstan korumak için sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemek gerekmektedir.

Asiri Aktif Mesane Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Stres inkontinans tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle tedavi edilmeyen ya da ilaç tedavisi sonrasında azaldığı düşünülen ancak tam olarak tedavisi tamamlanmayan hastalarda risk devam eder. Aşırı kilo alımı ve sigara kullanımına bağlı olarak da tekrar etmesi söz konusu olabilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte stres inkontinans tedavisinden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Stres inkontinans tedavisinden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak idrar kaçırma riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir yaşam şekli olan hastalarımızda bu risk daha düşüktür.

Stres inkontinans tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Stres inkontinans oluşumunu engellemek için vajinal enfeksiyon oluşumuna dikkat etmek, sigara kullanmamak, alkolden uzak durmak, kabızlığa neden olacak şekilde beslenmemek gerekmektedir.

Stres inkontinans tedavi edilmediğinde psikolojik sıkıntılara, sosyal izolasyona, kendine güven ve saygı yitimine, yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilir. Hasta kendini tüm sosyal aktivitelerinden kısıtlayabilir, cinsel istekte azalma olabilir ve depresyon durumu görülebilir. Bu nedenle mutlaka tedavi edilmelidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05