+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Kadınlarda Cinsel Fonksiyon Bozukluğu ve İdrar Kaçırma İçin PRP Tedavisi (O-Shot Tedavisi)

O-Shot Yöntemi Nedir? Ozonlu O-shot Nedir? Cinsel Sorunlar ve İdrar Kaçırma Tedavisinde Etkisi

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu; şeker hastalığı, kalp hastalıkları, nörolojik hastalıklar, hormonal bozukluklar, menopoz, cerrahi, kullanılan ilaçlar ve psikolojik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Kadınlarda cinsel fonksiyon bozuklukları için geliştirilen bir PRP yöntemi olan O-Shot tedavisi sayesinde bu sorunlara bağlı olarak gelişen cinsel problemlerin çözümü daha hızlı ve konforlu şekilde yapılmaktadır. Ayrıca, ürologlar tarafından O-shot tedavisi o kadar etkili olmaktadır ki, düşük dereceli idrar kaçırma sorunlarına da çözüm getirmektedir. Özellikle menopoza giriş döneminde ve sonrasında östrojen hormonun azalması ile birlikte kaslarda ve sinirlerde oluşan gevşeme, zayıflama idrar kaçırmasını da beraberinde getirmektedir. Bu durumda ozonlu PRP tedavisi mucizeler yaratmaktadır.

O-shot uygulaması ilk defa Amerika’da Dr. Charles Runels tarafından; kadınlarda orgazm sorunlarını gidermek, cinsel haz ve idrar kaçırma problemlerini önlemek için kullanılmıştır. “O bölgesi büyütmesi”, “Vajinaya Genital PRP Uygulaması”, “O Spotplasti” ve “O enjeksiyonu” gibi isimlerle de anılmaktadır. O-shot bir çeşit genital PRP işlemi olmaktadır.

 [widget-138]

O-Shot Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanması Sakıncalıdır?

Kadınlarda O-shot tedavisi, en çok cinsel ilişkide vajinal bölgede haz artışı ve ilişki sırasında orgazm (Koital vajinal orgazm) işlevini sağlamak ve düşük dereceli idrar kaçırma tedavisi amaçlarıyla tercih edilmektedir. Kadınların büyük bir kısmında görülen ilişki sırasında orgazm olamama, hafif idrar kaçırma problemi için kullanılan O-shot, hem cinsel ilişkideki hazzı arttırmakta, orgazm olamama sorununu gidermekte hem de idrar kaçırmayı düzeltmektedir.

Bir PRP tedavisi (trombositten zengin plazma, platelet-rich plasma) yöntemi olan O-shot, vajinal orifis, vajen içi, sfinkter düzeyi ve klitoris bölgesine uygulanır. Cinsel fonksiyon bozukluğu için uyguladığımız O-shot, içerdiği büyüme faktörleri ve sitokinler sayesinde enjekte edildiği bölgede pluripotent kök hücreleri aktive ederek dokuların yenilenmesini, yeni damar, sinir ve doku oluşumunu sağlar. Sonuç olarak, idrar kaçırmada düzelme, cinsel istek, genital uyarılma, lubrikasyon azlığı, orgazm sorunlarının tedavisinde etkin olarak kullanılır. O-shot stres tipi idrar kaçırmada ileri derecede düzelme yapmaktadır. Etkinliği 2-3 ay içinde maksimum düzeye çıkar ve %70-80 civarındadır. Etkisi kalıcıdır. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

 

O-shot nasıl yapılır sorunuza özetle kişinin tamamen kendi kanından elde edilen plazma ve doku onarıcı maddelerin, yine kişinin kendi dokusuna enjeksiyonu olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan O-shot tedavisi her yaşta kadına uygulanabilmektedir. Kliniğimizde ozonlu O-shot yöntemi ile hem trombositlerin eşsiz içeriğinden hem de ozonun dokuların metabolizmasını normale getirme postansiyelinden yararlanmaktayız.

[widget-139]

O-Shot Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu O-shot tedavisi ile ortadan kalkarken enjeksiyon içeriği hemen işe başlayarak vajina dudaklarında daha yumuşak, daha sağlıklı bir cilt oluşturur. Aynı zamanda daha dar bir vajina ağzı ve artmış doğal kayganlık, artmış libido elde edilir.

Cinsel fonksiyon bozukluğu için O-shot, 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Hastada neredeyse hiçbir acı ya da rahatsızlık şikayeti olmaz. Kadınlarda PRP tedavisi, cerrahi bir yöntem olmadığı için hastaların korkmadan tercih ettikleri bir uygulamadır.

O-shot ortalama 3 yıl süren etkisiyle konforlu bir cinsel yaşam sunar. Cinsel fonksiyon bozukluğu O-shot ile nasıl tedavi edilir, tedavi sonrası nelere dikkat edilir gibi sorularınız varsa kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05