Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Multiparametrik MR

Multiparametrik MR

Prostat kanserlerini tespit eden ve prostat biyopsisine rehberlik oluşturan en iyi radyolojik görüntüleme yöntemi!

Multiparametrik MR, prostat kanserlerini tespit eden ve biyopsi öncesi çekilerek prostat biyopsisine rehberlik oluşturan, prostatı en iyi görüntüleyen radyolojik yöntem olarak bizlere büyük avantaj sağlamaktadır. Multiparametrik manyetik rezonans görüntüleme (mp-MRG), multiparametrik prostat MRI (mp-MRI) isimleri de kullanılmaktadır. Multiparametrik MR radyasyon içermeyen, ağrısız ve güvenilir bir tanı yöntemidir.

Multiparametrik MR, diğer radyolojik uygulamalardan farklı olarak, okunması ve yorumlanması uzmanlık gerektiren bir yöntemdir. Bu nedenle bu konuda uzmanlaşmış bir radyoloji uzmanının değerlendirmesi çok önemlidir.

Prostat kanseri tanısının konulmasında kullandığımız multiparametrik MR, en gelişmiş ve modern uygulamalarla kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Hızlı tanı ve tedavi için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Multiparametrik MR Uygulanan Hastalıklar

Prostat tümörünün büyüklüğü ve prostat dışında başka organlara yayılıp yayılmadığını saptamak için ideal görüntüleme yöntemi; multiparametrik MR! Tedavi öncesi kesin tanı ve hızlı müdahaleler!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Multiparametrik MR Sonrası Tedavi

Prostat kanserini daha detaylı gösteren özel MR tekniği ile erken evrede tespit etme özelliği ortaya çıkmıştır.

Multiparametrik MR sonuçları hastamıza belirleyeceğimiz tedavi planının oluşturulmasına katkıda bulunur. Eğer bir prostat kanseri odağı şüphesi varsa, o odaktan prostat füzyon biyopsisi yapılır.

Multiparametrik MR sayesinde prostat kanseri tanısının erken evrede tanısını koyarak uyguladığımız tedavilerden daha hızlı ve başarılı sonuçlar almaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Multiparametrik MR fiyatları özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Multiparametrik MR fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide Multiparametrik MR öncesi hangi hazırlıklar yapılır, çekim süresi ne kadardır gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Multiparametrik MR öncesinde 8 saat açlık gerekmektedir. Ayrıca hastalar işlem öncesinde 3 gün bol sıvı tüketmelidir. PSA değeri normal düzeyde olan hastalarda da muayenede bir şüphe var ise Multiparametrik MR ile kanser taraması yapılabilir.

Multiparametrik MR, 3 farklı incelemenin aynı anda yapılması nedeniyle 40-45 dakika kadar sürmektedir. İşlemden önce kalın bağırsağın son kısmının boşaltılması için lavman yapılması gereklidir.

Multiparametrik MR uygulanırken hastaya endorektal anten uygulanmadığından, hasta hiçbir şekilde acı hissetmez.

Online Testler

Online Testler