+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Multiparametrik MR, Prostat MR

Multiparametrik MR

Prostat kanserlerini tespit eden ve prostat biyopsisine rehberlik oluşturan en iyi radyolojik görüntüleme yöntemidir!

Multiparametrik MR, prostat kanserini tespit eden ve biyopsi öncesi çekilerek prostat biyopsisine rehberlik oluşturan, prostatı en iyi görüntüleyen radyolojik yöntem olarak bizlere büyük avantaj sağlamaktadır. Multiparametrik manyetik rezonans görüntüleme (mp-MRG), multiparametrik prostat MRI (mp-MRI) isimleri de kullanılmaktadır. Multiparametrik MR radyasyon içermeyen, ağrısız ve güvenilir bir tanı yöntemidir.

Multiparametrik prostat MR'ı ile prostat kanseri odakları tespit edilip, bu odakların bulundukları lokasyon, sinirlerle olan ilişkisi belirlenebilmekte ve olası prostat kanseri ameliyatında kişiye özel cerrahi yaklaşıma kılavuzluk yapmaktadır.

Multiparametrik MR, diğer radyolojik uygulamalardan farklı olarak, okunması ve yorumlanması uzmanlık gerektiren bir yöntemdir. Bu nedenle bu konuda deneyimli bir uzmanının değerlendirmesi çok önemlidir.

Prostat kanseri tanısının konulmasında kullandığımız multiparametrik MR, en gelişmiş ve modern uygulamalardandır. Hızlı tanı ve doğru tedavi için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Multiparametrik Mr

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Multiparametrik MR Kullandığımız Hastalıklar

Prostat kanseri şüphesini aydınlatmada son teknolojik yöntem! Prostat tümörünün büyüklüğü, yerleşimi ve prostat dışında komşu organlara yayılıp yayılmadığını saptamak için ideal görüntüleme yöntemi; multiparametrik MR! Tedavi öncesi kesin tanı ve hızlı müdahaleler!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Multiparametrik MR Sonrası

Prostat kanserini daha detaylı gösteren multiparametrik MR tekniği ile prostat kanserini erken evrede tespit etme şansına sahip olunmuştur.

Multiparametrik MR sonuçları hastamıza belirleyeceğimiz tedavi planının oluşturulmasına çok katkıda bulunmaktadır. Eğer bir prostat kanseri odağı şüphesi varsa, o odaktan prostat füzyon biyopsisi yapılır. Prostat füzyon biyopsisi yönteminde, ultrason görüntüleri ile multiparametrik MR görüntüleri birleştirilerek hedefe dokudan biyopsi alma ayrıcalığı elde edilmektedir.

Multiparametrik MR sayesinde prostat kanserinin erken evrede tanısını koyarak uyguladığımız tedavilerden daha hızlı ve başarılı sonuçlar almaktayız.

Multiparametrik Mr Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

Multiparametrik MR, prostat MR'ı fiyatları özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Multiparametrik MR fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Multiparametrik MR öncesi hangi hazırlıklar yapılır, çekim süresi ne kadardır gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Multiparametrik MR öncesinde 8 saat açlık gerekmektedir. Ayrıca hastalar işlem öncesinde 3 gün bol sıvı tüketmelidir. İşlemden önce kalın bağırsağın son kısmının boşaltılması için lavman yapılması gereklidir.

Multiparametrik MR, 3 farklı incelemenin aynı anda yapılması nedeniyle 40-45 dakika kadar sürmektedir.

Multiparametrik MR uygulanırken hastaya endorektal anten (koil) uygulanmadığından, hasta hiçbir şekilde acı hissetmez.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05