+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Mesane Taşı

Mesane Taşı Tedavisi

Mesane taşı tedavisinde bilimsel tanı yöntemleri, kişiye özel nedene yönelik ileri teknoloji tedavi yöntemleri, kalıcı sonuçlar.

Mesane taşı, mesanede oluşan taş kitlelerdir. Çoğunlukla mesanede oluşup büyürler. Nadiren, mesaneye düşen bir üreter taşı, dışarı atılamazsa mesanede kalır. Genel olarak, idrarın tam boşaltılamadığı benign prostat hiperplazisi, mesanenin çıkım darlıkları, doğumsal bir üriner sistem anomalisi, mesanede boşalma bozukluğu oluşturan nörolojik hastalıklar ve bazen kronik sistit sonucunda mesane taşları oluşabilir.

Mesanedeki idrar yoğunlaştığında idrardaki mineraller önce kristalleşir ve bir araya gelerek büyüyerek mesane taşlarını oluşturur.

Mesane taşları 50 yaşın üzerinde ve erkeklerde daha sık görülür. Çocuklarda ve gençlerde ise mesane taşı oluşumu nedeni genellikle doğumsal kaynaklıdır. Kadınlarda bir mesane anomalisi eşlik etmiyorsa daha nadir görülür.

Mesane Tasi Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Mesane taşı tedavisi için kişiye özel uyguladığımız profesyonel tedavi yöntemleriyle daha sağlıklı ve mutlu bir hayat sizi bekliyor! Kalıcı çözümlerimizle birlikte ek tedaviye gerek kalmadan kişiye özel tedaviler…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Mesane Taşı Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mesane taşı ameliyatı sonrası hastanın dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Günde 2-2.5 litre su içilmesi, tek yönlü beslenme tarzından kaçınılması mesane taşı tedavisinden sonra hastanın yararına olacaktır.

Süt ürünlerinin, şekerli gıdaların, tuzun aşırı tüketimi mesane taşının tekrar oluşmasına neden olabileceği için hastanın tedavi sonrası yaşam şeklini değiştirmesi gereklidir. En önemlisi, mesanede taş oluşumuna neden olabilecek, mesanenin rahatlıkla boşalmasına engel bir hastalık varsa bunun tedavi edilmesidir.

Mesane Tas Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

Mesane taşı oluşumuna zemin oluşturan bir hastalık varlığında, bu neden ortadan kaldırılmamışsa, mesane taşı oluşumu tekrarlayabilir. Ayrıca, bazı hastalarda sağlıksız yaşam koşullarının devam etmesi ve az sıvı tüketimi taş oluşumunu tetikleyebilir. Sağlığına dikkat eden hastaların mesane taşı oluşumlarının tekrar etmesi düşük risklidir.

Mesane taşı tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Mesane taşı tedavisi için alternatif tıp dediğimiz yöntemler doktor onayı olmadan uygulanmamalıdır. Mesane taşına iyi geldiği düşünülen; çakıl kök, taş kök, ortanca otu, maydanoz yaprağı gibi bitkiler bulunmaktadır. Ancak bitkilerle yok edilebilen bir taş türü bulunmamaktadır.

Mesane taşı oluşumunu önlemek için sağlıklı bir yaşam şekline sahip olmak gerekir. Düzeltilebilir doğumsal kaynaklı mesane anomalileri ya da prostat büyümesi, mesane divertikülü gibi nedenler mesane taşının alınmasına ek olarak düzeltilirse takiben mesane taşı oluşum riski çok çok azaltılmış olur. Bol sıvı tüketimi, spor ve egzersiz, sağlıklı beslenme, az tuz tüketimi sayesinde mesane taşlarının görülme riski düşürülebilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05