+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Böbrek Kisti

Böbrek Kisti Tedavisi

Böbrek kisti tedavisinde modern yöntemler ve güncel uygulamalarla kişiye özel çözümler ve tedavi avantajları.

Böbrek kisti hastalığı böbreğin yapısında bulunan ve içi sıvıdan oluşan tek veya çok sayıda kistlerin bulunması halidir. Erkeklerde kadınlara göre daha sık görülen böbrek kistleri basit böbrek kisti ve polikistik böbrek kisti olarak ikiye ayrılmaktadır.

Çoğu zaman başka bir hastalık için yapılan görüntüleme testleri sırasında tespit edilen böbrek kistleri tedavi gerektirmeyen sadece takip edilmesi gereken durumda olabilir.

Böbrek kistlerine erkeklerde kadınlara oranla daha fazla rastlanır ve % 10′ tek taraflı tek kist % 5 iki taraflı kist olabilir.

Bobrek Kisti Tedavisi 1

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Böbrek kistleri genellikle belirti göstermeyen ve küçük boyutlarda, damar üreter gibi önemli yapılara bası yapmıyorsa çoğunlukla tedavi gerektirmeyen kistlerdir. Fakat bu kistlerin büyüyüp büyümediğinin, karakter değiştirip tümöre dönüşme sürecine girip girmediğinin mutlaka takibi gerekir. Büyüdükleri taktirde ya da genetik faktörlere bağlı olarak tümöre dönüştüklerinde uyguladığımız tedaviler şunlardır…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Böbrek Kisti Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böbrek kisti ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak (en az 1 hafta), gaz yapan gıdalardan uzak durmak avantajlı olacaktır.

Böbrek kisti tedavisi sonrasında bol su içilmesi, lifli ve yumuşak gıdalar tüketilmesi, sağlıklı bir yaşam biçiminin benimsenmesi önemlidir.

Bobrek Kisti Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Böbrek kisti ölümcül bir etkisi olmayan kist türüdür. Ancak genetik olarak anne ve babadan çocuğa geçen böbrek kistlerinin incelenmesi gerekmektedir. Böbrek yetmezliğine, iltihaplanmaya ve idrada kanamaya neden olan kistlerin mutlaka tedavi edilmesi şarttır. Kanserleşen böbrek kistlerinin hastanın genel sağlık durumuna göre ölüm riski bulunabilir. Hastalığın evresi, kistin nerelerde yayılım gösterdiği ve kişinin yaşı böbrek kistlerinin ölüm riski üzerinde etkili olacaktır. Kısacası böbrek kisti erken teşhis ile tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu nedenle hastanın tanı hakkında bilinçlenmesi gerekmektedir.

Böbrek kisti tekrarlayabilir. Bazı hastalarda kistler tekrar görülebilir. Tedavi sırasında içi boşaltılan kistlerin ilerleyen zamanlarda tekrar dolması söz konusu olabilir. Bunu önlemek için tüm kist duvarının çıkarılması gerekmektedir.

Böbrek kisti tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Böbrek kistleri, küçük ve basit böbrek kisti sınıfındaysa tedavi gerektirmeyebilir. Ancak büyüme gösteren böbrek kistleri; böbrek yetmezliğine, kanamalara, böbrek taşına, böbrek iltihabına ve yüksek tansiyona sebep olabilir. Kanser oluşumunu da tetikleyen böbrek kistlerinin mutlaka tedavi edilmesi şarttır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05