+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Taş Kırma (ESWL Tedavisi)

Taş Kırma (ESWL Tedavisi)

Böbrek taşlarının tedavisinde doğru planlama ve etkili taş kırma (ESWL tedavisi) ile yüksek başarı.

ESWL tedavisi, vücut dışından şok dalgaları ile taş kırma (extracorporeal shock wave lithotripsy) yönteminin kısaltmasıdır. Böbrek taşı ses dalgalarıyla kırma yöntemi olarak da bilinir. ESWL tedavisi böbrek taşlarının tedavisinde komplikasyon oranı düşük bir tedavi yöntemidir. Taş böbrek havuzcuğunda, üst ve orta polde ise ESWL ile taş kırma tedavisinin başarısı yüksektir. Alt polde bulunan taşlar kırıldıktan sonra tamamen düşürülemezse tekrar birleşerek büyük taş oluşturabilir. Üreter üst ucundaki taşların tedavisinde de diğer faktörler de uygun ise ESWL tedavisi ile taş kırma tercih edilebilir.

Böbrek ve üreter taşlarının tedavisinde uygun şartlarda düşük komplikasyon oranıyla sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Böbrek taşı 2 cm’den küçük ise ve diğer faktörler de uygun ise ESWL tedavisi ile taş kırma uygulanabilir. Çünkü, diğer yöntemlere göre, komplikasyon oranı daha düşüktür.

Eswl Tas Kirma Yontemi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Taş Kırma (ESWL Tedavisi) Uygulanan Hastalıklar

Böbrek ve üreter taşlarının tedavisinde uygun şartlarda düşük komplikasyon oranıyla sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemi olan ESWL ile yüksek başarı oranları!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Taş Kırma, ESWL Tedavisi Yan Etkileri Nelerdir?

Şok dalgalarıyla taş kırma (ESWL) tedavisi alternatif tedavi yöntemlerine göre daha düşük olasılıkla komplikasyonlara neden olabilir.

ESWL’nin uzun süreli kronik bir rahatsızlığa neden olma konusunda elde bir delil yoktur.

Tas Kirma

Sıkça Sorulan Sorular

Taş kırma tedavisi fiyatları; taşın boyutuna, bulunduğu yere, doktorunuzun tedaviye bakış açısına göre değişmektedir. Taş kırma tedavisi fiyatları uygulanacak seans sayısına, ek olarak stent konulma ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Taş kırma tedavisi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Taş kırma, ESWL tedavisi hangi taşların tedavisinde kullanılır, hangi durumlarda stent konulması gerekir, kaç seans gerekir gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorumuza danışabilirsiniz.

Taş kırmanın seans sayısı ve başarısı hastanın sağlık durumuna, hastaya bağlı faktörlere ve ek olarak; taş kırma cihazının etkinliğine, taşın, büyüklüğü, bulunduğu yer (böbrek, kaliks, pelvis, üreter, mesane) ve sertliğine, hastanın vücut şekline (obezite vs), ESWL’nin performansına bağlıdır. Ayrıca, ürospiral J stent konulması büyük taşlarda kırılma sonucu üreterde taş yolu oluşmasını önler.

Taş kırma (ESWL) tedavisi ürolojide en çok tercih edilen böbrek taşı kırma yöntemlerinden biri olarak hastaya pek çok avantaj sağlamaktadır. Eğer şartlar uygun ise, taş da sert bir taş değilse, ESWL ile böbrek taşı kırma tedavisi oldukça etkili (%90 üzerinde) ve ameliyatı gerektirmeyecek bir yöntemdir. Sadece seanslar halinde yapıldığı için taştan tamamen kurtulmak için tekrarlayan seanslar zaman alabilmektedir. Kırılan taşların kırılma boyutları önceden belirlenemediği için, bir taş parçasının üreter içinde tıkanmaya neden olarak taş yolu oluşturma riski olabilir. Bu nedenle, tedaviyi uygulayan doktorunuzun tecrübesi ve bu tedaviye uygun olan hastanın seçimi çok önemlidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05