+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Priapizm

Priapizm Tedavisi

4 saati geçen herhangi bir penil ereksiyonda priapizm tehlikesi vardır, mutlaka acil olarak tedavi edilmesi gerekmektedir!

Priapizm, herhangi bir cinsel istek ve uyarı olmaksızın penisin uzun süreli ağrılı ve ereksiyon halinde olması durumudur. Her yaş grubundaki erkeklerde görülen priapizm, tedavi edilmediği taktirde penis dokusunda hücre ölümü olduğu için kalıcı hasarlar bırakmaktadır.

Bebeklerde de görülebilen priapizm rahatsızlığı farklı şekillerde görülebildiği için hastanın mutlaka muayene edilmesi ve vakit kaybetmeden tedavinin uygulanması gerekmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; Priapizm her yaşta saptanabilen klinik bir problemdir. Ancak 5-10 ve 20-50 yaş aralığında daha sık görülmektedir.

Priapizm Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Unutmayın, 6 saatten uzun süren priapizm için yapılacak tedaviden sonuç almak mümkün olmayabilir. Bu nedenle kliniğimizde erken tanı ve tedavi uygulamalarımızla hastalarımızın tedavilerini planlıyoruz. Hızlı sonuç ve kalıcı çözümler sunuyoruz.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Priapizm Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Priapizm tedavisi sonrası hastanın dinlenmesi ve erken dönemde olacak sık kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak gerekmektedir.

Priapizm tedavisi sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, bol su içilmesi, cinsel birliktelik sırasında oluşabilecek anormal durumların takip edilmesi gerekmektedir.

Priapizm Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Priapizm nadir görülen ve tekrar etme ihtimali düşük olan bir hastalıktır. Ancak alkol ve sigara kullanımı, travmatik etkenler, kullanılacak ilaçlar, kanser gibi durumlar priapizmin tekrar etmesine neden olabilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte tedaviden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Priapizm tedavisinden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak tekrar görülme riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Genetik yatkınlıkları olan kişilerin düzenli olarak kontrollerini yaptırmaları önemlidir. Aynı zamanda penise alınabilecek darbelerden korunmak da gereklidir.

İskemik priapizm de denilen ağrılı ve geçmeyen sertleşme durumu en acil olandır. 6 saate yaklaşan sertleşme durumlarında çok hızlı şekilde müdahale etmek gerekecektir.

Priapizmde amaç penis yapısındaki korpus kavernozumda hasara yol açarak ereksiyon fonksiyonunu bozan patolojik ereksiyonu ortadan kaldırmaktır. Ereksiyon ortadan kaldırılmadığında penis dokusunda hücre ölümü olacağı için kalıcı ereksiyon hasarı meydana gelebilir. Bu durum da hastanın cinsel yaşamını etkileyecektir. Ayrıca, tedaviden sonra sertleşme güçlüğü veya kaybı ile karşılaşılabilir. Bu durumlarda uygun tedavi belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Tedavinin erken döneminde yapılacak koruyucu PRP tedavisi ereksiyon fonksiyonunu korumaktadır.

Priapizm tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyat gerekirse özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05