+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Spermatosel (Epididim Kisti)

Spermatosel Tedavisi

Spermatosel sorununa hızlı tanı ve tedavi yöntemleriyle kesin çözüm, cerrahi tedavi ve ilaç uygulamaları…

Spermatosel (epididim kisti), testisin yukarısındaki epididim kısmında oluşan, içi sıvı dolu bir kisttir. İçinde bulunan sıvıda sperm görülebildiği için “spermatik kist” olarak da adlandırılır. Testisten ayrı, testisin üst kutbuna komşu “epididim” iyi huylu bir kitledir ve kansere neden olmaz.

Hidrosel, varikosel, fıtık, basit epididimal kist ve tümörlerle karıştırılabilen spermatosel için geliştirilen başarılı tedavi yöntemleriyle hızlı sonuçlar alınmaktadır.

Yaş ilerlemesinin dışında bilinen spermatosel gelişme riskini arttıran faktör bulunmamaktadır. Genellikle 40 ile 60 yaşları arasındaki erkeklerde görülür.

Spermatosel Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Kanser riski olmayan spermatosellerden korkmayın! Ağrılı, büyük ve estetik görünüm açısından sizi rahatsız eden spermatosel oluşumlar için de kliniğimizin sunduğu tedavilerden yararlanın, kısa sürede sağlığınıza kavuşun!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Spermatosel Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spermatosel ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Hasta gaz dolu atletik destekçi ile ilgili bölgeye baskı uygulamalıdır. Şişkinliği azaltmak için iki ya da üç gün boyunca buz paketleri ile kompres yapılmalıdır.

Operasyondan 7–10 gün sonra yara yeri iyileşmesi ve iltihap kontrolü açısından, 3 ay sonrada genel kontrole gelinmesi önerilir.

Spermatosel Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Spermatosel nedenleri tam olarak bilinmediği için tekrarı da söz konusu olabilir. Yaşa bağlı olarak sperm kanallarında oluşacak tıkanıklıklar spermatoselin tekrar etmesine sebep verebilir. Ancak yapılan cerrahi müdahalede başarı elde edildiği için oldukça düşük bir ihtimal olarak değerlendirilmektedir. Spermatoselin tekrar etmesi durumu her hastada görülmemekle birlikte operasyondan uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Ameliyattan sonra hastanın düzenli takibi yapılarak spermatosel riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Hasta tedavi bölgesini sürekli kontrol ederek kendi teşhisini de yapabilmektedir.

Spermatosel tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın durumuna, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Spermatosel tedavisi 1 günlük bir işlemdir. Ancak ameliyatın gidişatı ve anesteziye bağlı değişiklikler nedeniyle, hasta geceyi hastanede geçirip ertesi gün hastaneden taburcu edilebilir. Spermatosel tedavisinde işlem uygulayan kişi ve hastaya bağlı değişkenlik göstermekle birlikte tek taraflı spermatoseller için yaklaşık 45 dakika işlem uygulanırken iki taraflı spermatosel için 60 dakika gibi bir sürede işlem tamamlanmaktadır.

Spermatosel tedavisi genel olarak ağrılı ve rahatsızlık veren durumlarda uygulanmaktadır. Zararı olmayan ve kansere çevirmeyen spermatoseller gözlemlenebilmektedir. Cerrahi yöntemlerle ya da diğer uygulamalarla yapılan spermatosel tedavisinde başarı oranı %90 üzerindedir. Ancak gelişen komplikasyonlar ciddi boyutlara ulaşarak ileride çocuk sahibi olmak isteyen erkeklerde uzun dönemde kısırlık sorunları yaratabilir. Hastaların komplikasyonlar hakkında bilgilendirilmesi önemlidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05