+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Botoks Enjeksiyonu

Botoks Enjeksiyonu

Aşırı aktif mesane, interstisyel sistit, iyi huylu prostat büyümesi, mesane boynu darlığı ve erken boşalma sorunlarına botoks enjeksiyonu ile çözüm!

Yıllardır estetik cerrahi sektöründe kullanılan botoks uygulaması sağlık amaçlı olarak farklı tıp dallarında da kullanılmaktadır. Ürolojide botoks enjeksiyonu uygun hastalarda kliniğimizin tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir.

Botoks, ürolojik hastalıkların tedavisinde şikayetleri tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Üroloji alanında botoks enjeksiyonunu, kliniğimizde aşırı aktif mesane, interstisyel sistit, erken boşalma, iyi huylu prostat büyümesi, mesane boynu yüksekliği, mesane boynu darlığı, detrüsör-sfinkter dissinerjisi tedavisinde, hayat kalitesinin arttırılmasında başarı ile kullanmaktayız.

Botoks Enjeksiyonu

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Botoks Enjeksiyonu Uyguladığımız Hastalıklar

Kliniğimizde uyguladığımız tedavi yöntemlerinden olan botoks enjeksiyonu; aşırı aktif mesane, interstisyel sistit, erken boşalma, iyi huylu prostat büyümesi, mesane boynu yüksekliği, mesane boynu darlığı, detrüsör-sfinkter dissinerjisi problemi olan hastalarda başarı ile kullanılıyor! Hastalarımız sağlığına hızla ve güvenle kavuşuyor!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Botoks Tedavisi Kimlerde Kullanılmamalıdır?

Ürolojide botoks enjeksiyonu hemen her hasta için kullanılabilse de bazı hastalarda kullanılmamaktadır.

Botoks enjeksiyonu miyasthenia gravis, AML (akut lösemi), hamileler, süt veren anneler, aminoglikozit kullanımı, Eaton-Lamber sendromu olanlarda uygulanmamalıdır.

Hastamızın genel sağlık durumu, tedavi seyri, farklı sağlık problemlerinin olup olmaması botoks enjeksiyonu uygulamalarımızın planını belirleyecektir.

Urolojide Botoks Enjeksiyonu

Sıkça Sorulan Sorular

Botoks enjeksiyonu fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Botoks enjeksiyonu fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı botoks enjeksiyonu fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide botoks enjeksiyonu hangi hastalıklarda kullanılır, botoks enjeksiyonu tedavisi nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Diğer tüm tıbbi tedavi yollarında olduğu gibi botoks enjeksiyonunun başarısı da hastanın sağlık durumuna ve hastaya bağlı faktörlere ek olarak uygulamanın sıklığına, uygulanan doza ve hastalığa özgü başka bir dizi faktöre bağlıdır. Botoks enjeksiyonunun aşırı aktif mesane sendromlarını önlemede %65-80 arasında değişen başarı oranları vardır. Nörojen mesane hastalıklarında bu oran %90’lara ulaşır ve kaçırma tamamen kesilebilir. Prostat büyümesi olan ancak ameliyat olması zor olan hastalarda botoks enjeksiyonu uygun hastalarda başarılı sonuçlar vermektedir.

Botoks enjeksiyonu, erken boşalma tedavisinde, kavernöz kaslara uygulandığında istenilen düzeyde gecikme sağlanabilmektedir. Hasta seçimi oldukça önemlidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05