+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

İdrar Tahlili

İdrar Tahlili

Geliştirilmiş idrar tahlili uygulamalarıyla birlikte hastalıklara hızlı teşhis, güven veren tedaviler…

Ürolojik hastalıkların tanısında en çok tercih ettiğimiz yöntem olan idrar tahlili; karın ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı, idrar yapamama, idrar kaçırma gibi durumlarla ortaya çıkan hastalıklar için ideal yöntemimizdir.

İdrar tahlili, hastalık belirtisi olduğu durumlarda idrarda bulunan maddeleri değerlendirerek tanı koymak için kullandığımız testlerdendir.

Normal idrar görünümü, yoğunluğu ve içerisindeki madde belirli bir şekilde olmaktadır. Normalin dışındaki idrar görünümü, yoğunluğu ve madde içeriği çeşitli hastalıkların habercisidir. İdrar tahlili, hastalık şüphesi olmadan sağlık durumunun değerlendirilmesi için de yapılabilir.

Idrar Tahlili 1

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

İdrar Tahlili Uygulanan Hastalıklar

Ürolojik hastalıkların tanısında standart teşhis yöntemimiz olan idrar tahlili ile birlikte erken teşhis mümkün! Tedavide başarı getirecek tanı yöntemleriyle sağlığınız güvencemiz altında!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

İdrar Tahlili Neden İstenir?

İdrar tahlili, üroloji hekimleri olarak sıklıkla başvurduğumuz tanı yöntemidir.

Hastamızın şikayetlerini değerlendirerek belirtiler üzerinden kesin tanı koymak için idrar tahlili istemekteyiz.

İdrar tahlili, gebelik testi ve ilaç taraması gibi durumlarda da talep edilebilir. Üroloji alanına giren idrar tahlili sonuçları incelenirken farklı değerlere bakılır.

Idrar Tahlili Nasil Yapilir8

Sıkça Sorulan Sorular

İdrar tahlili fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. İdrar tahlili fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı İdrar tahlili fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide İdrar tahlili hangi hastalıklarda kullanılır, İdrar tahlili nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

İdrar tahlili aç karnına mı yapılır sorusu, idrar tahlili yaptıracak olan herkesin aklındaki sorulardandır. Söylenenin aksine idrar tahlili için aç olmanıza gerek yoktur. Ancak ilk idrarınız isteniyorsa aç bir şekilde idrar verip vermeyeceğiniz belirtilecektir. Bunun yanı sıra idrar verileceği zaman aç karnına olunması daha doğru tanı olmasını sağlar.

İdrar tahlilinin ne için yapıldığı ve hangi hastalıkların varlığı açısından inceleneceği sonuç süresini değiştirecektir. İdrar tahlili sonuçları genel olarak aynı gün çıkarken idrar kültürü sonuçları birkaç gün içinde alınacaktır. Ortalama 45 dakika ile 2 saat içerisinde idrar tahlili sonuçlarınızı alabilirsiniz.

İdrar tahlili öncesinde ellerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Ardından genital bölgenizi temizlemeli ve kurutmalısınız. İlk idrarı tuvalete yaptıktan sonra kalanı verilen kaba yapmalı, geri kalan idrarı da tuvalete yapılmalısınız. Verilen kabı kapatarak görevlilere teslim etmelisiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05