+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Üroflowmetri

Üroflowmetri Testi

Üretra darlığı ve prostat büyümesine bağlı idrar bozuklarının hızlı bir şekilde tanısının konulmasında etkili bir tanı yöntemidir.

Prostatın mekanik olarak idrar yolunu kapatıp kapatmadığını, üretra darlığı varlığını göstermesi açısından oldukça güvenilir olan üroflowmetri, üroloji kliniğinde mutlaka olması gereken bir tanı yöntemidir.

Üroflowmetri ya da bir diğer adıyla işeme testi, üroloji alanında sık kullandığımız, işeme akış değerleri bilgilerine göre olası darlıkları tespit eden bir uygulamadır.

Ortalama 2–3 dakikalık bir uygulama olan üroflowmetri sayesinde 50-60 yaş arasındaki erkeklerin yüzde 50’sini, 80 yaşın üzerindekilerin ise yüzde 90’ını etkileyen prostat büyümesine bağlı idrar yolu darlıklarının ve başka nedenlere bağlı olası üretra darlıklarının tanısı konulabilmektedir.

Uroflowmetri

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Üroflowmetri Uygulanan Hastalıklar

İdrar yolu hastalıklarının teşhisinde en güvendiğimiz yöntem Üroflowmetri! Bilgisayar destekli teşhis uygulamalarından olan üroflowmetri ile hastalıklarınıza doğru tanı!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Üroflowmetri Testi Sonrası Tedavi

Üroflowmetri değerleri normalden düşük ise; mesane kaslarının aktif kullanılmaması ile çeşitli prostat hastalıkları görülebilir.

İdrar akım hızının düşük olması mesanenin tam boşalmamasına neden olurken mesanede taş, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek hastalıkları da karşımıza çıkabilir.

İşeme testi değerleri normalin altında çıkan hastaların tedavisine en kısa sürede başlamaktayız. Hastalık belirtilerinde işeme testinin yanı sıra kesin tanı olarak diğer teşhis uygulamalarını da gerçekleştirmekteyiz.

Uroflowmetri Nedir 1

Sıkça Sorulan Sorular

Üroflowmetri fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Üroflowmetri fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı üroflowmetri fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide İdrar tahlili hangi hastalıklarda kullanılır, üroflowmetri fiyatları nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

İşeme testi 2 – 3 dakikalık bir uygulama olup sonuçları da testin yapılmasından hemen sonra alınabilmektedir. İdrar yolu enfeksiyonları, taş ve böbreklerdeki diğer rahatsızlıkların da görülmesi için farklı tanı yöntemleriyle birlikte kullanılmaktadır.

İşeme testi için aç olmanız gerekmemektedir. Sizden istediğimiz günde bol sıvı tüketerek idrarınızı yapmanız yeterli olacaktır. İhtiyaç duyulduğu zaman aç karnına idrar tahlilleri ya da diğer tanı yöntemleri uygulanabilir.

Üroflowmetri testi, farklı hastalıkların tanısı ya da takip tedavileri için uyguladığımız tanı yöntemlerindendir. Bunlardan en sık karşılaşılanları: Alt üriner sistem obstrüksiyonları: İyi huylu prostat büyümesi, üretra darlığı, prostat kanseri, mesane boynu darlıkları, fimozis. İşeme kusurları: Yetersiz mesane kası kasılmaları, aktif olmayan mesane durumları. Alt üriner sistem bozuklukları nedeni ile medikal tedavi görenler ya da operasyon geçiren hastalar. Beyin – omurilik operasyonu geçiren hastaların işeme kabiliyetlerinde olan değişikler. İşeme testi, yukarıdaki durumlar dışında üroloji alanında farklı hastalıkların tanısını kolaylaştırması açısından talep edeceğimiz testlerdendir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05