+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Böbrek Kanseri Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böbrek Kanseri Tedavisi Başarılı Olacak Mı?

Her böbreğin üstünde bir adrenal bez bulunmaktadır. Böbrekler, su ve atık maddeleri kandan süzerek idrar yaparlar. Her böbreğin içinde, nefron adı verilen milyonlarca küçük tüp ağı bulunur. Her nefron bir tübül ve bir korpustan oluşur. Tüpler, atık maddeleri ve kimyasalları toplayan küçük borulardır. Korpusların ise kanı filtreleyen küçük kan damarları vardır.

Bu değişiklikler kistlerin oluşmasına yol açabilir. Ayrıca böbrek adenomu gibi iyi huylu tümörler de görülebilir. Ancak bazı durumlarda, böbrek hücrelerindeki değişiklikler kansere neden olabilir. Çoğu zaman, böbrek kanseri tübüllerdeki hücrelerde başlar. Bu tip bir börek kanserine renal hücre karsinomu denir. Böbrek kanseri erken teşhis edilirse tedavi çok daha başarılı olmaktadır. Ancak böbrek kanseri sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda da hastanın talimatlara uyması önemlidir.

 [widget-147]

Böbrek Kanseri Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Böbrek kanseri sonrası dikkat edilmesi gerekenler her hastanın uyması gereken talimatlardır. Böbrek kanseri sonrası hastanın normal yaşantısına dönebilmesi için vücut sağlığının yerinde olması gerekmektedir. Hastanın birkaç hafta dinlenmesi önemlidir. Aynı zamanda beslenmeye de dikkat edilmeli ve sağlıklı beslenilmelidir. Bu vücudun sağlığının kısa sürede kazanılmasını ve iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlayacaktır.

Böbrek kanseri sonrası dikkat edilmesi gerekenler veya böbrek kanseri tedavisi ile alakalı detaylı bilgi almak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Böbrek Kanseri Tedavisi İçin Uzman Ekip Şart!

Böbrek kanseri tedavisi için çeşitli yöntemler mevcuttur. Teşhis işlemlerinin ardından en doğru tedavi yöntemi belirlenecektir. Böbrek kanseri tedavisi için şu yöntemler kullanılır;

Aktif gözetim: Böbrek kanserinin çok ilerlemediği durumlarda herhangi bir tedai yöntemi tercih edilmeyebilir. Ancak aktif gözetim yöntemi uygulanarak hasta sürekli kontrol altında tutulur ve böbrek kanseri izlenir. Böylelikle herhangi bir anormallik durumunda müdahale mümkündür.

Cerrahi: Böbrek kanseri tedavisi için cerrahi genellikle tercih edilen bir yöntemdir. Cerrahi operasyon sırasında tümörü ve bazı çevreleyen sağlıklı dokuların çıkarılması mümkündür. Böbrek kanseri cerrahisi için farklı yöntemler kullanılabilir.

Kemoterapi: Böbrek kanserinin ileri olmayan evrelerinde kemoterapi ile kanserli hücreler yok edilebilir.

[widget-148]

Böbrek kanseri sonrası sağlıklı bir yaşam için mutlaka uzman ürolog ekibinden destek alınması gerekir. Aksi taktirde dönüşü olmayan sağlık sorunları görülebilir. Böbrek kanseri teşhisi, böbrek kanseri tedavisi ve böbrek kanseri tedavisi sonrası uygulanması gerekenlerle ilgili detaylı bilgi için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05