+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Mikrocerrahi

Mikrocerrahi Yöntemi

Ürolojinin vazgeçilmezi mikrocerrahi ile milimetrik çaptaki damar ve sinirlerin onarımında, cerrahisinde yüksek başarı.

Ürolojide mikrocerrahi yöntemi, çok ince olan damarların ve sinirlerin dikilerek birleştirilmesini veya komşu yapılardan izole edilmesini sağlayan bir cerrahi tekniktir. Mikrocerrahi uygulamasında çıplak gözle görülemeyecek kadar, özel bir ip, minik damarları tutabilecek ince alet ve malzemeler kullanılarak hasarlı bölgenin tedavi edilmesi söz konusudur.

Cinsel organlar, testis, epididim ile vücudun hemen her bölgesinde oluşan doku veya organ hastalıklarında mikrocerrahi kullanılmaktadır.

Üroloji alanında mikrocerrahi uygulamaları kliniğimizde yüksek başarıyla yapılmaktadır. Özellikle infertilite ile mücadele eden hastalarımız için güvenilir ve kesin sonuçlu uygulamalar gerçekleştirmekteyiz.

Mikrocerrahi 1

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Mikrocerrahi Uygulanan Hastalıklar

Mikrocerrahi; varikosel, epididim ve vas deferens cerrahisinde başarıyla uygulanan tedavi yöntemleri kliniğimizde! İnfertilite hastalarının tedavisinde mikrocerrahi önemli bir yere sahiptir. Mikroskopik varikoselektomi, mikroTESE sıklıkla uyguladığımız mikrocerrahi yöntemlerdir. Vazektomi reversal için vas deferens cerrahisi de mikrocerrahi ile yapmaktayız. En yeni ve modern mikrocerrahi yöntemi sayesinde hassas etkin tedaviler!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Mikrocerrahi Yan Etkileri Nelerdir?

Ürolojik hastalıkların tedavisinde uygulanan mikrocerrahi işlemler eğitimli uzmanlar tarafından yapıldığında, doktor cerrahi alana hakim olduğu için yan etkisi en az olan yöntemlerdir.

Ürolojide mikrocerrahinin kullanıldığı durumlarda hastanın işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrısı bulunmamaktadır.

Hasta işlem sonrası günlük hayatına hızla dönmekte ve rahatlıkla işine ve sosyal aktivitelerine devam edebilmektedir. Herhangi bir komplikasyon olmasa da hastaların dokular iyileşene kadar önerilere uyması ve dikkatli olmaları önemlidir.

Urolojide Mikrocerrahi

Sıkça Sorulan Sorular

Mikrocerrahi fiyatları; hangi hastalık için uygulanacağına, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, hastaya ait faktörlere göre değişmektedir. Mikrocerrahi fiyatları her hasta için kişiye göre belirlendiğinden dolayı mikrocerrahi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide mikrocerrahi hangi hastalıklarda kullanılır, mikrocerrahi nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorumuza danışabilirsiniz.

Mikrocerrahi, tıbbi amaçlı olarak, ortopedi ve travmatoloji, plastik cerrahi, göz hastalıkları, kulak burun boğaz hastalıkları, beyin ve sinir cerrahisi gibi farklı branşlarda kullanılmaktadır. Ortopedi alanında kopan uzuvların yerine dikilmesi ve onarılması ile serbest doku nakilleriyle birlikte fonksiyonel ve kozmetik olarak en iyi sonucun alınması amaçlanır.

Diğer tüm tıbbi tedavi yollarında olduğu gibi mikrocerrahinin başarısı da hastanın sağlık durumuna, hastaya bağlı faktörlere ve ek olarak pek çok faktöre bağlıdır. Yıllardır yapılan pek çok deneysel ve klinik çalışmalar sonucunda mikrocerrahinin günümüzdeki en etkili ve avantajlı ameliyat yöntemlerinden biri olduğu bilinen bir gerçektir.

Mikrocerrahi, ürolojide en çok tercih edilen ameliyat yöntemlerinden biri olarak hastaya pek çok avantaj sağlamaktadır. Daha az komplikasyon, daha yüksek başarı oranına ek olarak, küçük yara izleri, hastanede kalış süresinin kısa olması, kan kaybının az olması, daha az ağrı ve ağrı kesici kullanımı, daha az doku hasarı meydana gelmesi avantajlardandır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05