+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sistoüretrografi

Sistoüretrografi

X ışınları ile hızlı tanı ve tedavi! Sistoüretrografi uygulamasıyla mesane sorunlarına güvenilir tanı!

Sistoüretrografi tanı yöntemini özellikle veziko-üreteral reflü (kaçış, akıntı) araştırılması amacı ile yaparken posterior üretral valv denilen erkek çocuklarda görülen önemli bir darlık nedeninin tanınmasında da kullanmaktayız.

Voiding Sistoüretrografi (VSUG) olarak da adlandırdığımız bu yöntemde mesane ve alt üriner sistemin değerlendirilmesi için X-ışını kullanarak görüntüleme yapmaktayız.

Ürolojik tedaviler öncesinde kullandığımız sistoüretrografi, en gelişmiş ve modern uygulamalarla kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Hızlı tanı ve tedavi için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Sistouretrografi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Sistoüretrografi Kullanılan Hastalıklar

Üretra ve mesaneyi görüntülememizi sağlayan sistoüretrografi ile üretra darlığı, işeme disfonksiyonu, nörojenik mesane, vezikoüreteral reflü, posterior üretral valv, vezikovajinal fistül, üreterosel sorunlarında doğru tanı ve tedavi ile kalıcı sonuçlar.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Sistoüretrografi Sonrası Tedavi

Sistoüretrografi sonuçları alındıktan sonra hastamızda tanısını koyduğumuz rahatsızlığa göre tedavi planını oluşturmaktayız.

Nörojenik mesane, prostat bezlerinin varlığı, posterior üretral valv uygulamaları yapılmaktadır.

Sistoüretrografi sayesinde bir beyin veya sinir problemi nedeniyle mesanenin düzgün boşaltılamaması nedenleri de ortaya çıkarılarak hastanın günlük yaşamını etkileyen bu sorun ortadan kaldırılır.

Sistouretrografi Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

Sistoüretrografi fiyatları; kullanılacak diğer tanı yöntemleriyle birlikte, uygulamanın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sistoüretrografi fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı sistoüretrografi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide sistoüretrografi öncesi hangi hazırlıklar yapılır, sistoüretrografinin yan etkileri var mıdır, sistoüretrografi sonrası ağrı olur mu sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Sistoüretrografi sırasında X-ışını kullanıldığı için metal özellik içeren giysilerin ve aksesuarların çıkarılması gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir hazırlığa gerek duyulmamaktadır. Çocuklarda rahatlatıcı tavsiyeler verilmekte, herhangi bir sakinleştirici ilaç kullanılmamaktadır. Olası bir enfeksiyonunun böbreklere taşınmaması için idrar yolu enfeksiyonu varlığında yapılmamalıdır.

Sistoüretrografi sırasında az miktarda radyasyon verilmesi söz konusudur. Radyasyon dozu, yaklaşık 1.6 mSv olup ortalama bir insanın 6 ayda maruz kaldığı doğal arka plan radyasyonuna denktir. Ancak bu miktar zarar verici düzeyde değildir. Nadir olarak kontrast madde kullanımında alerjik reaksiyonlar gelişebilir.

Sistoüretrografi uygulanırken kateterden kaynaklanan tahriş nedeniyle uygulama sonrası ağrı durumu söz konusu olabilir. Mesanede spazm görülmesi ise kontrast boya alerjik reaksiyonunun belirtisidir. Ağrıların devam etmesi halinde kliniğimize başvurabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05