+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Üreteroskopi, Bükülebilir Fleksibıl Üreteroskopi

Üreteroskopi

İlerleyen teknolojiyle birlikte, üreterin ve böbreğin tüm bölümlerine üreteroskopi sayesinde endoskopik olarak ulaşılabilmekte, hastalık teşhisi ve tedavisi yapılabilmektedir.

Üreteroskopi, idrar kanalından girilerek üreterin görüntülenmesi için kullanılan tanı yöntemidir. Sert veya yumuşak (bükülebilir) olmak üzere iki farklı alet kullanılmaktadır. Bükülebilir (fleksibıl) üreteroskop ile böbrek içine de girilebilmektedir, yani renoskopi işlemi yapılabilmektedir. Üreteroskopi ve renoskopi yöntemiyle üreter ve böbrek içindeki taş, tümör, kist, divertikül, darlık başta olmak üzere pek çok soruna tanı konulabilmekte ve endoskopik tedavi uygulanmaktadır. Bu hastalıklara aynı seansta üreterorenoskopi eşliğinde tedavi uygulamak sıklıkla uyguladığımız tedavi yöntemleridir.

İlerleyen teknolojiyle birlikte, böbreğin tüm bölümlerinin endoskopik teşhis ve tedavisi için fleksibl üreterorenoskopların (fURS) kullanılması mümkün olmuştur.

Sıklıkla kullandığımız en gelişmiş ve modern üreteroskopi ve renoskopi uygulamalarıyla kliniğimizde üreter ve böbrek hastalıklarına erken tanı koyup etkili tedaviler uygulamaktayız. Hızlı tanı ve tedavi için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Ureteroskopi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Üreteroskopi Kullandığımız Hastalıklar

Tanı yöntemlerimiz arasında başarı oranı yüksek olan uygulamaların başında gelen üreteroskopi sayesinde hastalıklarınıza daha hızlı tanı ve müdahale! Tedavide başarı getirecek tanı yöntemleriyle sağlığınız güvencemiz altında!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Üreteroskopi İle Tanı ve Tedavi

Üreteroskopi ile tanıyı kesinleştirdiğimizde, aynı seansta yapılabiliyorsa doğru ve etkin tedavi de hemen uygulanır. Örneğin tümör tespit edilmiş ise hemen tümörden biyopsi alma veya tüm tümörün çıkarılmasına gidebilir.

Üreter taşları ve böbrek taşları için flexible üreteroskopi yöntemini uygulamaktayız. Büyük çaptaki taşları bile rahatlıkla çıkararak hastamıza kesi ya da yara izi olmadan tedavi imkanı sağlamaktayız. Hastalarımızı aynı gün evlerine göndermekteyiz.

Hızlı ve güvenilir olması, iyileşme süresinin kısalığı nedeniyle flexible üreteroskopiyi tercih etmekteyiz.

Ureteroskopi Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

Üreteroskopi fiyatları; kullanılacak diğer tanı yöntemleriyle birlikte, uygulamanın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Üreteroskopi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide üreteroskopi öncesi hangi hazırlıklar yapılır, üreteroskopi öncesi hangi hazırlıklar yapılır, üreteroskopinin yan etkileri var mıdır, başarı durumu nasıldır gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Üreteroskopi öncesinde hastamızın idrar yolu ve mesane hastalıkları açısından incelenmesi gerekmektedir. Enfeksiyon durumlarının varlığında ilk olarak enfeksiyon tedavisi yapılması önemlidir. Ayrıca hastamızın genel sağlık durumu incelenerek uygulamaya engel olacak bir durumun varlığı araştırılmaktadır.

Üreteroskopi sırasında çok nadir de olsa üretra, üreter yaralanmaları, enfeksiyon oluşumuna neden olacak bakteri transferi, uygulama sonrası işemede zorluk gibi istenilmeyen etkiler görülebilmektedir. Bu durumlar kısa sürede düzelir.

Üreteroskopi sonrasında genellikle bir sorun görülmez. Üreteroskopi eşliğinde taşların parçalanarak çıkarılması durumunda ise üretere silikon tüp (double J stent) yerleştirilmesine bağlı olarak düşük derecede kanama ve ağrı görülebilir. Bu durum rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Üreterin ameliyat sonrasında rahat ve hızlı bir şekilde iyileşmesi için konulan bu stent sayesinde böbrekten idrar rahatlıkla mesaneye inebilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05