+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Kadınlarda Cinsel Fonksiyon Bozukluğu İçin Kök Hücre Tedavisi

Kadınlarda Cinsel Fonksiyon Bozukluğu İçin Kök Hücre Tedavisinin Uygulanışı ve Etkileri

Erkeklerde sertleşme sorunu için son yıllarda sıklıkla kök hücre tedavisi kullanılıyor. İleri derece sertleşme bozukluğu için hücre yenilemesine dayalı kök hücre yöntemi başarılı sonuçlar veriyor. Cinsel fonksiyon bozukluğu kök hücre tedavisi sadece erkeklere uygulanan bir yöntem değil elbette. Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi için de kök hücre uygulamaları yapılıyor.

Bölünerek çoğalma ve farklılaşma kapasitelerine sahip olan kök hücreleri sayesinde hem cinsel fonksiyon bozuklukları hem de stres tipi idrar kaçırma sorunun tedavisinde kök hücre tedavisi yeni ve ümit vaat eden bir yöntem. Peki cinsel fonksiyon bozukluğu için kök hücre tedavisini nasıl uyguluyoruz? Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu kök hücre tedavisi ile nasıl çözülüyor? Tedavinin herhangi bir yan etkisi var mı? Birlikte inceleyelim…

[widget-140]

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İçin Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi öncesinde detaylı değerlendirmeyi takiben hastaya tam bir fizik muayene ve psikososyal değerlendirme yapılması gerekir. İdrar ve kan tahlili gibi tanı yöntemleriyle de cinsel fonksiyon bozukluklarının altında yatan hastalık ya da hormonal sorunlar incelenir. Hastanın genel sağlık durumuna, cinsel sorunlarının içeriğine, şiddetine göre hormon, ozonlu PRP, O-shot, G-shot tedavilerinden sonuç alınmaması durumunda kök hücre tedavisi tercih edilir.

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu kök hücre tedavisi, hastanın liposakşın ile elde edilen yağ dokusundan alınan kök hücrelerinin kullanılmasını kapsamaktadır. Bu hücreler, özel yöntemlerle kullanıma hazır hale getirilmektedir. Elde edilen kök hücre kokteyli, vulva, vajina ve klitorise uygulanmaktadır. İşlem toplamda birkaç saati bulmaktadır. 

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu için kök hücre tedavisi, cerrahi işleme gerek kalmadan uygulandığı için ve hiç bir yan etkisi olmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. 

Kök Hücre Tedavisinin Etkisi Kalıcı Mı?

Cinsel fonksiyon bozukluğu için kök hücre uygulamalarında hastaların çoğunda sonuçlar yaklaşık 6 – 12 ay içerisinde belirgin bir hal alır. Hastadaki cinsel fonksiyon sorunlarının şiddetine göre düzelme gerçekleşir. Uyarılma, lubrikasyon, istek artar. Doku daha sağlıklı bir hal alır. İlişki sırasında ağrı, kuruluk gibi şikayetler düzelir. Hafif derecede idrar kaçırması olan kadınlarda idrar kaçırma sorunları düzelir. 

Fonksiyonların yapısal olarak iyileşmesini sağlayan kök hücreler, kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu nedeniyle kaybedilen doku özelliklerini, sinir, kas hücreleri ve kan damarlarının yeniden oluşmasını sağlamaktadır.

Cinsel fonksiyon bozukluğu için kök hücre tedavisi ile gayet yüz güldüren sonuçlar alınmaktadır. Kök hücre tedavisi ile ilgili sorularınıza detaylı cevap almak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu kök hücre tedavisi yöntemlerimizi üroloji doktorumuzdan öğrenebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05