+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sperm Analizi

Sperm Analizi

Kısırlık ve cinsel fonksiyon bozuklukları tedavisi öncesinde ideal tanı yöntemimiz; sperm analizi.

Sperm testi, erkeklerin üreme potansiyelini incelemek amacıyla yapılan mikroskobik bir inceleme yöntemidir. Androloji ya da tüp bebek merkezlerinde yapılan sperm analizi, üroloji kliniklerinde de gerçekleştirilmektedir.

Verilen sperm örneğinde yapılacak sperm testi incelemesi, laboratuvarımızda bulunan modern yöntemlerle mikroskobik şekilde yapılır.

Ülkemizde her 6 – 7 çiftten birinde görülen kısırlık sorunu nedeniyle yılda yaklaşık 90 bin erkeğe sperm testi uygulanmaktadır. Türkiye’de her yıl gerçekleşen yaklaşık 650 bir evlilikten %16-%17’si kısırlık problemiyle karşı karşıya kalmaktadır.

Sperm Analizi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Spermiyogram Uygulanan Hastalıklar

Erkek hastalarımızın üreme potansiyelini incelemek için kullandığımız standart tanı yöntemi; spermiyogram ile erken dönemde daha başarılı tedavi imkanı! Çocuk sahibi olamayan çiftlerimize müjde!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Sperm Analizi Sonrası Tedavi

Semen analizi ile semen ve sperm ile ilgili birçok parametre değerlendirmektedir.

Sperm analizi sonuçları erkeklerin üreme organları ile ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını tespit etme açısından yol gösterici bir yöntemdir.

Sperm analizi sonuçları sayesinde hastamızdaki üreme ile ilgili sorunların içeriğine bağlı olarak uygun tedaviyi belirleyip uygulamaktayız.

Sperm Analizi Nasil Yapilir

Sıkça Sorulan Sorular

Sperm analizi fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sperm analizi fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı Sperm analizi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide sperm analizi fiyatları hangi hastalıklarda kullanılır, sperm analizi fiyatları nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Sperm analizi, kısırlık ya da herhangi bir üreme sorunu belirtileri için tanı amaçlı kullanılmaktadır. Yaklaşık 1 yıldır gebelik denemeleri sonuçsuz kalan çiftler için semen analizi yaptırmak gerekmektedir. Kısırlığı tespit etmek ve üremeye neyin engel olduğunu bulmak için semen analizinin bir ya da daha fazla tekrarı yapılmaktadır.

Spermiyogram ya da sperm testi için temel değerlendirme 1 saat içinde yapılır. Daha sonra morfolojik değerlendirme işlemi için sperm boyaması gerçekleştirilir. Sperm hücrelerinin mikroskop altında değerlendirilmesi söz konusudur. 1 gün içerisinde tüm sonuçlar alınmış olur.

Sperm kalitesi için sigara ve alkol kullanımında aşırıya kaçmamalı, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunmalı, sağlıklı beslenmeli, zirai ilaçlarla yakın temasta bulunmamalı, sıcak su ile banyo yapmamaya özen göstermelisiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05