+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

İdrar Kültürü

İdrar Kültürü

İdrar kültürü testleri ile enfeksiyon risklerinin daha hızlı tespiti ve hastaya uygun tedavi yöntemleri…

Tam idrar tahlili ile birlikte istediğimiz idrar kültüründe özellikle lökosit ve bakteri incelemesi yapılmaktadır. İdrar kültürü testi idrarda bulunan ve enfeksiyona sebep olan organizmaları saptayarak tanı koymamızı sağlamaktadır.

Taş hastalıklarının araştırılmasında da kullandığımız idrar kültürü testlerini sistoskopi ve üreteroskopi gibi uygulamalar ile bazı cerrahi operasyonlar öncesinde de istemekteyiz.

İdrar kültürü kadın hastalarımızda daha çok uyguladığımız bir yöntemdir. Üretranın kısa olması ve anüse yakınlığı nedeniyle kadınlarda bakteri oluşumu daha fazla ve hızlıdır. İdrar kültürü sayesinde özellikle enfeksiyon daha hızlı tespit edilmektedir.

Idrar Kulturu

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

İdrar Kültürü Uygulanan Hastalıklar

Taş hastalıklarından ürolojik enfeksiyonlara kadar farklı hastalıkların teşhisinde standart yöntemimiz; idrar tahlili! Tedavide başarı getirecek tanı yöntemleriyle sağlığınız güvencemiz altında!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

İdrar Kültürü Sonrası Tedavi

İdrar kültürü, idrar yollarında bir enfeksiyon varlığı düşünüldüğünde istenilen testlerden birisidir.

İdrar kültüründe idrarın içindeki mikroorganizmalar ve mayalar açısından incelemesi yapıldıktan sonra bazı hastalıkların belirtilerini görürüz.

Enfeksiyonlar ve inflasmasyonlar, inkontinans(idrar kaçırma) ile diğer ürolojik hastalıkların tanısını koyarak antibiyotik tedavisine başlamaktayız. Uygun tedavi ile hastalarımızdan olumlu yanıt almaktayız.

Idrar Kulturu Nasil Yapilir

Sıkça Sorulan Sorular

İdrar kültürü fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. İdrar kültürü fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı İdrar kültürü fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide İdrar kültürü hangi hastalıklarda kullanılır, İdrar kültürü nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Anne adayından istenecek idrar kültürü testinin hiçbir olumsuz yanı bulunmamaktadır. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonlarına sıkça rastladığımız için idrar kültürü talep etmekteyiz. Annenin idrar kaçırma, idrar yaparken yanma vb. durumlarda mutlaka kliniğimize başvurarak uygun tedaviyi alması önemlidir.

İdrar kültürü sonuçları birkaç gün içerisinde alınmaktadır. İdrar örneği alındıktan sonra içinde bakteri ve mikroorganizma üremesinin olup olmayacağının incelenmesi için laboratuvar ortamında bekletilmesi ve üreme işlemlerinin uygulanması şarttır. 2 – 3 gün içerisinde sonuç alınabilir.

İdrar kültüründe üreme olmaması herhangi bir bakterinin laboratuvar ortamında üretilemediği anlamına gelmektedir. Tamamen idrarınızın temiz olduğu anlamına gelmemekle birlikte şikayetlerinizin devam etmesi halinde diğer tanı uygulamalarının da yapılması söz konusu olabilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05