+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

İnterstisyel Sistit Tedavisinde Ozon

Ozon Tedavisinin Avantajları

Ürolojik hastalıklar arasında en sık görülen sistitin bir türü olan interstisyel sistit, ozon tedavisi kullanılarak tedavi edilebilmektedir. Ozon tedavisi, bir hastalığı tedavi etmek veya enfeksiyonları iyileştirmek için vücuda ozon gazı verilmesi sürecini ifade eder. Ozon, üç oksijen atomundan oluşan renksiz bir gazdır. Bağışıklık sistemini uyararak tıbbi durumları tedavi etmek için kullanılabilir. Bu hastalıklardan biri de interstisyel sistittir. İnterstisyel sistit tedavisinde ozon etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

[widget-144]

İnterstisyel sistit nedir?

İnterstisyel sistit pelvik ağrı, mesane ağrısı veya basıncı, idrar sıklığı ya da aciliyetinin olduğu kronik bir mesane sendromudur. Ağrı şiddeti hafif ile şiddetli arasında değişebilir. Sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 4 ile 12 milyon kişiyi etkileyen bu hastalık, genellikle kadınlarda görülmektedir. Ancak interstisyel sistit yaş, ırk, cinsiyet veya etnik kökene bakmaksızın herhangi bir kişiyi etkileyebilir.

İnterstisyel sistit aynı zamanda ağrılı mesane sendromu, mesane ağrı sendromu ve kronik pelvik ağrı olarak da bilinir. Bazı interstisyel sistit vakaları 2 yıldan fazla sürmektedir. Devam eden interstisyel sistit vakalarında bazı komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir.

İnterstisyel Sistit Tedavisinde Ozon Kullanımı

İnterstisyel sistit tedavisinde ozon kullanımı, olumlu sonuçlara sahip olan bir yöntemdir. Bir çok interstisyel sistit hastası çok sayıda geleneksel tıbbi tedavi ile hastalıktan kurtulmayı ummuş, ancak bazı hastalarda geleneksel tedaviler işe yaramamıştır. Kimi zaman böyle durumlarda sorun birkaç yıldan fazla süredir hastalarda sorunlara neden olabilmektedir.

Sistit sorunu için ozon tedavisinin etkisi kabul edilebilir mi?

Genellikle interstisyel sistit hastaları ağrı ve iltihap giderici ilaçlar alarak ve diyet kısıtlamalarına uymalarına rağmen yine de hastalığın belirtileri ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu kişiler mesanenin, idrar yolunun ve pelvis bölgesinin ağrı ve rahatsızlıklarına katlanmakta, idrar sıkışıklığı yaşamakta ve idrar yolu enfeksiyonlarına eğilimli olmaktadır. Tedaviye yanıt vermeyen interstisyel sistit, bir kişinin yaşam kalitesini bozabilir. İnterstisyel sistit tedavisi için ozon kullanımı 3 farklı şekilde yapılabilmektedir ve şunları içerir;

  • Doğrudan dokuya: bu tip bir ozon tedavisinde ozon gazı doğrudan etkilenen vücut kısmının dokusuna uygulanacaktır. Gaz koruyucu bir kaplama içinde uygulanır.
  • İntravenöz: HIV gibi bozuklukları tedavi etmek için ozon gazı genellikle hastadan alınan kanın içine çözülür. Ardından, çözünmüş gaz ile kan bir hastaya geri enjekte edilir.
  • Kas içi: Ozon tedavisi ayrıca kas içi enjeksiyon olarak da kullanılabilir. Bu enjeksiyon için ozon gazı, uygulamadan önce hastanın kanıyla veya steril suyla karıştırılır.

İnterstisyel sistit tedavisinde ozon kullanımı, ana tıbbi tedavilere cevap vermeyen vakalarda bile oldukça etkilidir. Ozon terapisi ile tedavi edilen interstisyel sistit hastalarının çoğunluğu, herhangi bir ek tedaviye ya da ilaç kullanımına ihtiyaç duymazlar

[widget-165]

Ozon Tedavisinin Avantajları – Sistite Karşı En Etkili Yöntem!

İnterstisyel sistit tedavisinde ozon tedavisi; bağışıklık sistemini güçlendirir, bakterileri ve virüsleri öldürür, hücrelerdeki oksijen seviyesini arttırır, vücudun antioksidan savunmasını harekete geçirir.

Ayrıca kanser hücreleriyle savaşır, enerjiyi arttırır, beyaz kan hücrelerinin aktivitesini geliştirir ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Tüm tedavi yöntemlerini denediniz ve sonuç alamadınız mı? O zaman ozon tedavisinin tam sırası!

İnterstisyel sistit tedavisi için ozon kullanımı yaygındır ve genellikle uzun süredir hiçbir tedaviden olumlu sonuç alamamış kişilerde de etkilidir. Ürolojide ozon tedavisi kullanımı çoğu zaman diğer tedavilere yanıt vermemiş hastalarda uygulanır. İnterstisyel sistit tedavisinde ozon kullanımı ya da ürolojide ozon tedavisi ile alakalı daha detaylı bilgi için üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimize başvurabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05