+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Laparoskopi

Laparoskopi

Karın içine ciltten bir delik oluşturarak girip, karın içi organları incelemeye yarayan endoskopik yöntem, laparoskopi!

Laparoskopi, karın bölgesinde açılan küçük bir delikten içeriye sokulan görüntüleme cihazı ile iç organların izlenmesi yöntemidir. Tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılan laparoskopi, karın içinde bulunan organların endoskopi yöntemiyle incelenmesi ve gerekli durumlarda oluşturulacak ek deliklerden sokulacak aletlerle cerrahi müdahale yapılmasına imkan sağlar.

Laparoskopi; kısırlık, pelvik kitlelerin incelenmesi, tüplerde tıkanıklık, konjenital anomalilerin görülmesi, inmemiş testis, lenf bezesinde kitle, damar anomalisi, böbrek ve böbrek üstü bezinin hastalıklarını tespit etmekte çok pratiktir. Günümüzde, sıklıkla kullanılan laparoskopi, ürolojinin vazgeçilmez endoskopik yöntemleri arasında yer almaktadır.

Laparoskopi yöntemini en gelişmiş ve modern uygulamalarla kliniğimizde sıklıkla kullanmaktayız. Hızlı tanı ve tedavi için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Laparoskopik Cerrahi 9

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Laparoskopi Uygulanan Hastalıklar

Böbrek tümörleri ve kistleri, adrenal tümörler ve kistler, üreteropelvik bileşke darlığı (UP darlığı), üriner sistemin darlıkları, inmemiş testis, üriner sistem taşları ve stres inkontinans tedavisinde kullandığımız laparoskopi ile birlikte erken teşhis ve yerinde tedavi mümkün! Tedavide başarı getirecek tanı yöntemleriyle sağlığınız güvencemiz altında!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Laparoskopi Sonrası Tedavi

Laparoskopi ile hastalıklı organ ve doku rahatlıkla belirlendiği için, aynı seansta ek altlerin karın içine sokulması ile cerrahi tedavi işlemi yapılır.

Laparoskopik işlem için açılan delikler kendiliğinden kapanmaktadır. Bir doku çıkarılması gerekiyorsa bu deliklerden biri genişletilerek doku çıkarılır ve cilt açıklığı kapatılır.

Laparoskopi kozmetik açıdan avantajlıdır, geniş kesiler yapmaya gerek kalmaz. Aynı zamanda işlem sonrası ağrı oldukça azdır ve enfeksiyon riski düşüktür. Hastalarımız normal hayatlarına hızlı ve sağlıklı bir şekilde geri dönerler.

Laparoskopi Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

Laparoskopi fiyatları; yapılacak diğer cerrahi yöntemlerle birlikte, uygulamanın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Laparoskopi sırasında mesane, idrar yolları, bağırsaklar, rahim ve damarlar yaralanma riski ile karşı karşıyadır. Aynı zamanda büyük damar yaralanmaları hayati önem taşımaktadır. Bu aşamada cerrahın uzmanlığı devreye girmektedir. Ayrıca yara yeri enfeksiyonu, kanama, gaz embolisi, sinir yaralanmaları gibi riskler de bulunmaktadır. Laparoskopi konusunda uzman deneyimli ellerde oldukça başarılı ve komplikasyonsuz yapılan bir cerrahi işlemdir.

Laparoskopi yapılma amacına göre ek hazırlıklar gerekmesine rağmen genel olarak, işlemden 1 gün öncesinden itibaren gaz yapıcı gıdalardan uzak durulmalı, bol sıvı tüketilmelidir. Gerektiğinde ameliyat öncesinde lavman yapılabilir. Kan sulandırıcı ilaçlar 1 hafta önceden kesilmelidir. Laparoskopi öncesinde hastamızın en az 6 saat aç olması gerekmektedir.

Laparoskopi işlemi sırasında karın içine gaz verildiği için, işlemden sonra karın gerginliği bir miktar olabilir ama bu durum kendiliğinden geçer. Ciltteki giriş deliklerinin iyileşmesi çok hızlı olmaktadır. Geniş kesi olmadığı için ağrı sorunu da olmaz. Hasta kısa bir zamanda günlük aktivitelerine dönebilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05