+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorunu Tedavisi Penil Protez Uygulamaları

Penil Protez Uygulamaları Avantajları

Sertleşme sorunu penil protez uygulaması, sunulan tedavilerin hiçbirinden fayda görmemiş hastalara, şiddetli Peyronie hastalığı olanlara ve orak hücreli anemisi olan hastalarda kullanılmaktadır. Üçüncü basamak tedavilerden olan penis protezi ameliyatla penise yerleştirilmektedir. Protez konulması geriye dönüşü olmayan bir karardır. Penis protezleri silikondan yapılmıştır. Tek parçalı veya çok parçalı olabilir. Bükülebilir ve şişirilebilir olan iki türü vardır.

Penisin kanla dolan iki silindir şeklindeki yapısı içine yerleştirilen ve ilişki için gerekli sertleşmeyi sürekli sağlayan bir penil protezdir. Bu protezlerin boyu ve kalınlığı hastanın penisine uygun olarak belirlenir ve penis içine yerleştirilir. Sürekli sertleşmiş bir penis görünümü vardır, ancak bükülebilirler. Büküldüğünde hasta giysilerini giyebilir ve kamufle edebilir. Penil protez çeşitleri arasında ucuz olmaları, kullanmak için özel el becerisi gerektirmemesi avantajlarıdır. Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri olarak dikkat çekmektedir.

[widget-143]

 

Şişirilebilir Protezlerin Özellikleri Nelerdir?

Penil protez tedavisi için kullanılan şişirilebilir penis protezi, penis içine yerleşen iki silindir, sıvı deposu ve pompası olan sistemlerdir. Şişirilebilen protezler iki ve üç parçalı olmak üzere iki çeşittir. İki parçalı penis protezinde iki silindir ve bir pompa, üç parçalıda ek olarak bir de sıvı deposu vardır.

Şişirilebilen iki silindir penis içine, depo karın içine pompa ise testis yanına cilt altına yerleştirilir. Kozmetik olarak doğal bir görünüm verir. Mutluluk çubuğu tedavisinde hasta ve eş memnuniyeti % 90’lara civarındadır. Sertleşme sorunu tanısı sonrası uygulanan penil protez tedavisi erişkin, kanser veya enfeksiyon tanısı olmayan, cinsel beklentisi yüksek hastalara takılabilir. Psikiyatrik rahatsızlığı olanlar ve el becerisi olmayanlarda uygulanmamalıdır. Diğer ameliyatlardan farklı olarak, bir protez ameliyatı olması nedeniyle ameliyat sonrası enfeksiyon gelişmesi ve vücudun protezi reddetmesi gibi riskleri vardır.

Sertleşme sorunu penil protez uygulamasında enfeksiyon gelişme riski %2-3 oranında olup çok düşüktür. Son yıllarda geliştirilmiş dışı antibiyotik kaplı protezler enfeksiyon riskini önemli ölçüde azaltmıştır.

Protezlerin Ömrü Var Mı? Protez Takılması Boşalmayı veya İdrar Akışını Etkiler Mi?

Sertleşme sorunu penil protez ya da bir diğer adıyla mutluluk çubuğu hayat boyu kullanılabilir. Mekanik parçalarda bozukluk gelişme şansı % 5 civarındadır. Bozukluk meydana gelirse üretici firma cihazı ücretsiz karşılamaktadır.

Penil protezlerin takıldığı yer idrar yolunun bulunduğu süngersi doku ile ayrı yerlerde olduğundan, gerek idrar akışında gerekse boşalmada herhangi bir engel oluşmamaktadır. 

[widget-134]

Pelin protez tedavisi, venöz yetmezlik tanısı konulan hastalarda venöz kaçağı önleyecek venöz cerrahi çok özel durumlarda uygulanabilir. Arterial yetmezlik tespit edildikten sonra yapılacak penise gidecek kanı arttıracak arterial bir cerrahi çok özel durumlarda ereksiyonu yeniden elde etmek için faydalı olmaktadır. Sertleşme sorunu penil protez uygulamaları, penil protez özellikleri ve penil protez ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05