+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorununa Ozon Uygulamaları

Sertleşme Sorunu Tedavisinde Ozon Tedavisi

Peniste ereksiyon oluşabilmesi için penis dokusunda yeterli oksijen olmalıdır. Doku seviyesindeki oksijenlenmeyi arttırmak amacıyla ozon tedavisinden yararlanılır. Bu amaçla ozon iki şekilde uygulanır: Kişiden kan alınıp ozon ile zenginleştirilerek kişiye tekrar verilir, yani sistemik ozon tedavisi. Diğer yöntem ise penise idrar kanalından ozon vermektir. Bu tedavi şekli Türkiye’de ilk defa 2015 yılında kliniğimizde uygulamaya başlanmıştır.

Sertleşme sorunu ozon uygulamaları için kullanılan ozon gazı, soluduğumuz oksijen molekülünün 3 atomlu halidir. Dokular ve hücreler üzerindeki etkisi oksijen molekülü ile karşılaştırıldığında 10 kat daha fazladır. Ozon gazının özelliği bakterileri, mantarları ve virüsleri öldürmesidir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren ozon gazı, kan dolaşımını arttırarak yaşlanmaya bağlı hücresel bozulmayı da azaltmaktadır. Erektil disfonksiyon tedavisi için kullandığımız ozon gazı, hücrelerden salınan büyüme faktörlerini arttırarak özellikle zedelenmiş omur ve eklemlerde iyileşme sağlamaktadır.

Sertleşme Sorununun Altında Yatan Nedenler Nelerdir?

Sertleşme sorunu tedavisinde ozon kullanılmasının yanında şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları gibi kan dolaşım bozuklukları, sigara ve alkol kullanımı, nörolojik hastalıklar, karaciğer böbrek hastalıkları gibi kronik hastalıklar için de ozon gazı oldukça avantajlı bir tedavi aracı olarak kullanılmaktadır.

Sertleşme sorunu tedavisi için hastalarımıza önerdiğimiz ozon tedavisi, hastanın genel sağlık durumu ve sertleşmeme sorunun şiddetine bağlı olarak haftada 1 – 2 seans olacak şekilde uygulanmaktadır. Ortalama 10 seans sonunda tedavi noktalanmaktadır. Bazı hastalarımızda ayda 1 olmak üzere tedaviye devam edilmektedir. Ozon tedavisi, sertleşmeme sorununun altında yatan neden ne olursa olsun problemin ortadan kaldırılması için en etkili tedavi yöntemlerinden biridir.

Ozon tedavisi ile penise giden damarların genişletilmesi, dolayısıyla penise ulaşan kan ve oksijen miktarının artması sağlanmaktadır. Aynı zamanda damar duvarlarındaki tüm serbest radikaller ve toksik maddeler temizlenmektedir. Sertleşme sorununun altında yatan nedenler de ozon tedavisi ile birlikte giderilmektedir.

Türkiye’de İlk Kez Kliniğimizde Ozon Tedavisi!

Sertleşme sorunu ozon uygulamaları Türkiye’de ilk defa kliniğimizde gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Ozon tedavisinin etkisi hemen hemen tüm hastalıklarda olduğu gibi cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olan etkenleri ortadan kaldırarak kanlanmayı ve oksijen akışını arttıracak şekilde uygulanmaktadır.

Ozon tedavisi, cinsel fonksiyon bozukluklarında altta yatan sebepleri de tamamen ortadan kaldıracağı için oldukça etkili ve başarı oranı yüksek bir tedavidir.

Sonuçları birkaç ay içerisinde gözlenecek olan ozon tedavisi için hastalarımızın sabırlı olması ve tedaviyi bırakmamaları önemlidir. Sertleşme sorunu tedavisinde ozon uygulamaları hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05