+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorununa Ozon Uygulamaları

Sertleşme Sorunu Tedavisinde Ozon Tedavisi (Ozonlu PRP)

Peniste ereksiyon oluşabilmesi için penis dokusunda yeterli oksijen olmalıdır. Doku seviyesindeki oksijenlenmeyi arttırmak amacıyla ozon tedavisinden yararlanılır. Bu amaçla ozon 3 şekilde uygulanır: Kişiden kan alınıp trombositler konsantre bir şkilde elde edildikten sonra ozon ile parçalanarak içeriği elde edilir ve kişinin penisine enjekte edilir, yani ozonlu PRP tedavisi. Diğer yöntem ise penise idrar kanalından ozon vermektir. Bu şekilde tedavi prostatit, sistit, üretrit, orşit, epididimit tedavisinde kullanılan ozonun çevre dokuları da etkilemesi sonucu ereksiyonda artışa neden olması şeklindedir. Bu tedavi şekli Türkiye’de ilk defa 2015 yılında kliniğimizde uygulamaya başlanmıştır. Sistemik etki amaçlı hastadan alınan kanın ozonlanıp hastaya verilmesi, yani majör otohemoterapi yönteminin sertleşme sorununun çözümünde etkinliği çok az ve geçicidir. Bu detaya dikkat edilmesi gereklidir.

Sertleşme sorunu ozon uygulamaları için kullanılan ozon gazı, soluduğumuz oksijen molekülünün 3 atomlu halidir. Dokular ve hücreler üzerindeki etkisi oksijen molekülü ile karşılaştırıldığında 10 kat daha fazladır. Ozon gazının özelliği bakterileri, mantarları ve virüsleri öldürmesidir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren ozon gazı, kan dolaşımını arttırarak yaşlanmaya bağlı hücresel bozulmayı da azaltmaktadır. Erektil disfonksiyon tedavisi için kullandığımız ozon gazı, hücrelerden salınan büyüme faktörlerini arttırarak özellikle zedelenmiş penis dokusunda iyileşme sağlamaktadır.

[widget-144]

 

Sertleşme Sorununun Altında Yatan Nedenler Nelerdir?

Sertleşme sorunu tedavisi için hastalarımıza önerdiğimiz ozon tedavisi, hastanın genel sağlık durumu ve sertleşmeme sorunun şiddetine bağlı olarak haftada 1 – 2 seans olacak şekilde uygulanmaktadır. Ozonlu PRP şeklinde hastanın durumuna göre 1-4 seans sonunda tedavi noktalanmaktadır. Bazı hastalarımızda ihtiyaç duyulduğunda tekrar edilmektedir. Sertleşme sorunu ozon uygulamaları, sertleşmeme sorununun altında yatan neden ne olursa olsun problemin düzeltilmesi için etkili tedavi yöntemlerinden biridir.

Ozon tedavisi ile penise giden damarların genişletilmesi, dolayısıyla penise ulaşan kan ve oksijen miktarının artması sağlanmaktadır. Aynı zamanda damar duvarlarındaki tüm serbest radikaller ve toksik maddeler temizlenmektedir. Sertleşme sorununun altında yatan nedenler de ozon tedavisi ile birlikte giderilmektedir. Sertleşme sorunu teşhisi sonrası tedavi yöntemleri belirlenir.

Türkiye’de İlk Kez Kliniğimizde Ozon Tedavisi!

Sertleşme sorunu ozon uygulamaları Türkiye’de ilk defa kliniğimizde gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Ozon tedavisinin etkisi hemen hemen tüm hastalıklarda olduğu gibi cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olan etkenleri ortadan kaldırarak kanlanmayı ve oksijen akışını arttıracak şekilde uygulanmaktadır.

Ozon tedavisi, cinsel fonksiyon bozukluklarında altta yatan sebepleri de tamamen ortadan kaldıracağı için oldukça etkili ve başarı oranı yüksek bir tedavidir. Sertleşme sorunu ozon uygulamaları dışında sertleşme sorunu için kök hücre tedavisi gibi alternatifler de yine kliniğimizde uygulanmaktadır.

[widget-134]

Sonuçları birkaç ay içerisinde gözlenecek olan ozon tedavisi için hastalarımızın sabırlı olması ve tedaviyi bırakmamaları önemlidir. Sertleşme sorunu tedavisinde ozon uygulamaları hakkında bilgi almak için üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05