+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorununda Kök Hücre Tedavisi

Erektil Disfonksiyona Etkili ve Hızlı Çözüm!

Erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) için kök hücre tedavisi, erkek popülasyonu için en yeni tedavi seçeneklerinden biridir. Kök hücre tedavisi penis dokusu hasarı, damarsal, sinirsel ve diyabet dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı oluşan sertleşme sorunu için etkili bir tedavidir.

Yeni bir yöntem olan sertleşme sorununda kök hücre tedavisi ile hastanın vücudundan alınan kök hücreler serum haline getirilerek penise uygulanmaktadır. Kök hücrelerin dokuları iyileştirme etkisi olması nedeniyle tercih edilmesinin yanı sıra herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan uygulanması nedeniyle de tercih edilmektedir.

[widget-140]

Sertleşme Sorunu Nedir? – Erkeklerin Korkulu Rüyası!

Sertleşme sorunu bir erkeğin cinsel ilişkiye girebilmek için ereksiyon elde etmede ya da devam ettirmede zorluk yaşadığı bir durumdur. Cinsel hayatı olumsuz etkileyen sertleşme sorunu kişinin ilişkilerinde sorunlar yaşamasına neden olmakla beraber hastanın kendine olan güvenini kaybetmesini de sağlamaktadır. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler bir süre sonra cinsel ilişkiye girmekten kaçınmakta ve her seferinde başarısız olacaklarını düşünmektedirler.

Sertleşme sorunu genellikle 20'li yaşlardan itibaren erkeklerde sıklıkla görülebilir. Bir erkeğin ereksiyon elde edebilmesi zihinsel ve fiziksel uyarılmayla gerçekleşmektedir. Zihinsel uyarılma sırasında beyin peniste sertleşmeye katkıda bulunan dokulara sinyal göndermekte ve kan akışı hızlanarak ereksiyon elde edilmektedir. Sertleşme sorunu söz konusu olduğunda ise bu durum gerçekleşemez.

Sertleşme Sorunu Nedenleri – Hastalıklar Sertleşmeye Etken Mi?

Sertleşme sorunu nedenleri arasında ilk bahsedilebilecek durum kişinin psikolojik olarak sorunlar yaşamasıdır. Genellikle psikolojik problemler sertleşme sorunu yaşanmasına neden olmakta ve kişi her seferinde başarısız olacağını düşündüğünden sorun devam etmektedir. İlişkideki sorunlar, depresyon ya da diğer psikolojik durumlar sertleşme sorununa katkıda bulunabilir.

Sertleşme sorunu nedenleri arasında yüksek tansiyon, diyabet, kalp hastalığı, kronik böbrek hastalığı, sigara ve alkol kullanımı, peyroni hastalığı ve prostat ameliyatı ve radyoterapi gibi durumlar da bulunmaktadır.

[widget-141]

Sertleşme Sorununda Kök Hücre Tedavisinin Etkisi

Kök Hücreler, kendi kendini yenileme yeteneğine sahiptirler ve onarılması gereken herhangi bir hücreye farklılaşabilme yetenekleri bulunmaktadır. Aldıkları uyaranlara veya sinyallere bağlı olarak hasarlı dokuları işlevsel ve yapısal olarak yenileyebilen kök hücreler,  yeni damarların oluşturabilir, yaraları tersine çevirebilir, hasarlı sinirleri yeniden oluşturabilirler.

Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi oldukça önemlidir. Kök hücre tedavisi için hastanın karın dokusundan alınan yağ hücreleri kullanılmaktadır. Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi için alınan bu yağ hücreleri daha sonra özel yöntemlerle uzaklaştırılarak, kök hücrelerinden zengin bir serum elde edilir. Elde edilen serum daha sonra peniste sertleşmeye yardımcı olan dokulara enjekte edilerek bu dokuların iyileşmesi sağlanır. Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi hızlı ve etkili bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

İhmal Etmeyin!

Ürolojide kök hücre tedavisini bazı kronik hastalıklarda özellikle erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu), azospermi (kısırlık, infertilite), prostatit, sertleşme sorunu öncelikli erken boşalma, Peyronie hastalığı (penis eğriliği), aşırı aktif mesane ve idrar kaçırma tedavisinde 2016'dan bu yana başarı ile kullanmaktayız.

Sertleşme sorunu erkeklerin sıklıkla uğraşmak zorunda oldukları bir durumdur. Fiziksel ya da psikolojik sorunlar nedeniyle ortaya çıkabilen sertleşme sorununun kök hücre tedavisi ile onarılması mümkündür. Yine de sertleşme sorunu nedir, sertleşme sorunu kök hücre tedavisi ya da sertleşme sorunu nedenleri ile alakalı daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi ziyaret edebilir ve üroloji doktorumuza sorularınızı yöneltebilirsiniz. Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi hakkında detayları öğerenebilirsiniz. 

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05