+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Doku Yenilenmesi (Rejüvenasyon) Yaparak Gençleşme Sağlayan Vücuda Dost Tedavi!

Doku Yenilenmesi (Rejüvenasyon) Yaparak Gençleşme Sağlayan Vücuda Dost Tedavi!

PRP (Platelet Rich Plasma) yani trombositten zengin plazma, erektil disfonksiyon tedavisinde kullanıldığında penis dokusunu (düz kas, sinir, damar) yenileyerek cinsel güç artışı sağlamakla birlikte, hem penis boyutunu büyüten hem de performans artışı sağlayan cerrahi olmayan tek yöntemdir. Mutluluk aşısı, gençleştirme aşısı, P-Shot (Priapus Shot) olarak da bilinmektedir.

[widget-138]

Erektil Disfonksiyon Nedenleri Nelerdir? İktidarsızlık Neden Olur?

Erkeklerde genç yaşta iktidarsızlık yani impotans nedenleri nelerdir dediğimizde karşımıza çıkan en önemli nedenler diyabet (şeker hastalığı), hipertansiyon (yüksek tansiyon), ateroskleroz (damar sertliği), depresyon gibi tüm vücudu etkileyen hastalıklar olmaktadır. Genç-orta yaş grubu erkeklerde ise iktidarsızlık prostat büyümesi, prostat kanseri, mesane kanseri, prostatit gibi ürolojik hastalıklar sonucu gelişebilmektedir. Ayrıca, sigara içmek, geçirilmiş ameliyat ve ilaçların yan etkileri de erektil disfonksiyon, iktidarsızlık, erken boşalma ve diğer cinsel fonksiyon bozukluklarına neden olmaktadır.

Mutluluk Aşısı, Gençleştirme Aşısı, Advanced PRP, P-Shot (Priapus Shot), Ozonlu PRP Tedavisi Nedir?

İktidarsızlık tedavisi için kullanılan mutluluk aşısı, gençleştirme aşısı, Advanced PRP, P-Shot (Priapus Shot) tedavisi olarak da bilinen penise uygulanan PRP tedavileri iktidarsızlık tedavisinde, penis büyütmede ve performans artırma amacıyla oldukça yaygın kullanılmaktadır. Ancak, bu yöntemlerin hangisinin ne derece faydalı olduğu sorusu sürekli kafaları karıştırmaktadır. Hemen cevap vereyim: Bu uygulamaların hepsinin etkinliği benzerdir, sadece kullanılan PRP kitleri farklıdır, yani içeriği aynı farklı piyasa isimlerine sahip ilaçlar gibi. Hepsinde, hastanın kendi kanından elde edilen trombositler kit içerisinde bulunan bir kimyasal madde ile parçalanarak trombositlerin içeriği olan doku onarıcı, yara/hasar iyileştirme özelliğine sahip maddeler, enzimler, büyüme faktörleri ortaya çıkarılır. Bu içerik dokuya verildiğinde doku onarımı ve iyileşme elde edilmesini sağlar.

Ozonlu PRP Tedavisi Nedir?

Biz kliniğimizde 2016’ya kadar benzer kitleri kullandık. Ancak, 2016’dan bu yana trombosit içeriğini elde etmek için yüksek doz ozon kullanmaktayız! Neden ozon kullanıyorsunuz derseniz; yapılan çalışmalar “yüksek doz ozon” ile trombosit içeriğinin daha iyi ortaya çıkarıldığını göstermiştir. Bu sonucu destekleyen bilimsel veriler elde ettiğimiz çok merkezli yaptığımız bilimsel çalışma da yayın aşamasındadır. Biz ozon kullanarak hazırladığımız PRP (ozonla zenginleştirilmiş PRP) ile hazır kitlere göre prp tedavisi yaptıranlar incelendiğinde daha başarılı tedavi sonuçları elde ediyoruz. Sonuç olarak, bilimsel verilere dayanarak “ozonlu PRP”başarısı hazır kitlerden (mutluluk aşısı, gençleştirme aşısı, Advanced PRP, P-Shot, Priapus Shot) çok daha iyidir. Ozonlu prp tedavisi nedir açıkladığımıza göre şimdi de diğer konu başlıklarını inceleyelim.

P-Shot/Priapus Shot, Ozonlu PRP Bir Kök Hücre Tedavisi Midir?

İkitdarsızlık tedavisi için kullanılan PRP uygulamaları sanıldığı gibi bir çeşit kök hücre tedavisi değildir. PRP enjekte edildiği organda/dokuda mevcut kök hücrelerini uyararak yeni doku gelişimini uyarır. Kök hücre tedavisi ise bir organa/dokuya kök hücre vermektir. Peki, elde edilen Ozonlu PRP solüsyonu penise nasıl yapılıyor? Birlikte inceleyelim...

Yapılan deneysel ve klinik çalışmalar;

Ozonlu PRP tedavisinin erektil disfonksiyon (sertleşmeme sorunu, iktidarsızlık, impotans) hastalığı olan erkekler için güvenli ve başarılı olduğunu göstermiştir.

P-Shot/Priapus Shot, Ozonlu PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Elde edilen PRP solüsyonu penis cildine sürülen lokal anesteziyi takiben penise acısız bir şekilde enjekte edilir. Kendi kanınızdan elde edilen trombositler, yine vücudumuzda doğal olarak üretilen ozon ile parçalandığında çok etkili ve vücuda tamamen doğal bir tedavi olmaktadır. Bu şekilde uygulanan ozonlu PRP ile klasik bilinen Advanced PRP, P-shot ve benzeri kit halinde sunulan tedavilere göre daha fazla, yüksek konsantrasyonda büyüme faktörü ve onarıcı maddeler içeren bir ürün ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde, ozonlu PRP yaptıran hastalarımızda daha başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. Bu farklılığı her iki yöntemi de kullanan hastalarımızda da gözlemlemekteyiz.

P-Shot/Priapus Shot, Ozonlu PRP Nerede ve Kim Tarafından Yapılmalıdır?

Penis büyütme ve cinsel gücü artırma en çok suiistimal edilen konulardan biridir. Bu konuda televizyon, internet ve sosyal medyada yer alan haber ve paylaşımları dikkatle değerlendirmek gereklidir. Genellikle P-shot tedavisi yapan doktorlar, P-shot tedavisi yapan hastaneler, P-shot, ozonlu PRP tedavisi gibi ifadelerle yapılan aramalarda elde edilen bilgilere göre konuya hakim üroloji doktoru olmayan merkezlerde tedavi almak uygun bir yaklaşım değildir. Üroloji uzmanı olmayan doktor/estetisyen/hemşire/teknisyen cinsel organınız konusunda hem yetkili değildir hem de eğitimini almamıştır. Çeşitli vaatlerle yanlış veya gereksiz uygulamalar sonucu zarar görme riskiniz çok yüksektir. Bu nedenle bu konuya hakim ve deneyimli üroloji doktorlarına danışmakta ve tedavi almakta büyük fayda vardır.

Sertleşme Sorununa Kalıcı Çözüm Sizin Elinizde!

Sorununuza kalıcı çözüm bulmak tamamen sizin iradenizden geçiyor. Şikayetlerinizin kalıcı bir şekilde düzelmesi için bu konuda uzman ve deneyimli, işinin ehli üroloji uzmanına muayene olmalısınız. Adam akıllı incelendikten sonra, erektil disfonksiyon nedenleri belirlenip, tedavi buna göre yapılmalıdır.

[widget-139]

Sağlıklı ve Doğru Tedavi İçin Üroloji Uzmanı Desteği Şart!

İktidarsızlık, erken boşalma, penis eğriliği üroloji biliminin uygulama alanıdır. Bu sorunlar birer ürolojik sağlık sorunudur, estetik, kozmetik bir sorun veya performans artırıcı tıp-dışı uygulama alanı değildir! Sorununuz için tedavi kararını üroloji uzmanı vermelidir. Örneğin PRP faydalıdır diye, impotans sorunu olan herkese bilinçsizce, yetersiz ve usulüne uygun olmadan yapılan uygulamalar faydadan çok zarar verebilir. Unutmayın, kalıcı ve sağlıklı çözüm sizin elinizde…

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05