+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorununda Kök Hücre Tedavisi

Erektil Disfonksiyona Etkili ve Hızlı Çözüm!

Erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) için kök hücre tedavisi, gittikçe yaygınlaşan en yeni tedavi seçeneklerinden biridir. Kök hücre tedavisi penis düz kas yetmezliği, venöz kaçak ve bir dereceye kadar arteriyal yetmezlik patolojisinin varlığında güvenle kullanılabilir. Bu patolojiler sıklıkla diyabet mellitus, yoğun sigara içimi, pelvik bölgeye yapılan cerrahi ve alınan radyoterapi gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Bu durumların tedavisinde penis dokusunu tamamen ortan kaldıran penis protezi yerleştirme ameliyatı yerine penis dokusunu koruyan organ koruyucu bir tedavi yöntemi olarak kök hücre tedavi seçeneğidir.

Türkiye'de ilk defa kliniğimizde başlayan kök hücre uygulaması ile bugüne kadar pek çok hasta sağlığına kavuşmuş, penis protezi konulmasına gerek kalmamıştır.

Kök hücre tedavisinde, lokal anestezi altında hastadan alınan yağ dokusundan özel yöntemlerle kök hücreleri elde edilmekte ve serum haline getirilerek penis dokusuna uygulanmaktadır. Kök hücrelerin dokuları iyileştirme etkisi olması nedeniyle tercih edilmesinin yanı sıra herhangi bir ciddi cerrahi işleme gerek kalmadan uygulanması nedeniyle de revaçta olduğu bilinmektedir. Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi başarılı bir uygulamadır.

[widget-140]

 

Sertleşme Sorunu Nedir? – Erkeklerin Korkulu Rüyası!

Sertleşme sorunu bir erkeğin cinsel ilişkiye girebilmek için ereksiyon elde etmede ya da devam ettirmede zorluk yaşadığı bir durumdur. Cinsel hayatı ve üremeyi olumsuz etkileyen sertleşme sorunu kişinin ilişkilerinde sorunlar yaşamasına ve beraberinde hastanın kendine olan güvenini kaybetmesine de neden olmaktadır. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler bir süre sonra cinsel ilişkiye girmekten kaçınmakta ve her seferinde başarısız olacaklarını düşünerek bir kısır döngünün içine girmektedirler.

Sertleşme sorunu genellikle 40 yaşın üzerindeki erkeklerde sıklıkla görülürken, genç yaştaki erkeklerde de bazı durumlar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bir erkeğin ereksiyon elde edebilmesi zihinsel ve fiziksel uyarılmayla gerçekleşmektedir. Zihinsel uyarılma sırasında beyin peniste sertleşmeye katkıda bulunan dokulara sinyal göndermekte ve kan akışı hızlanarak, penis dokusu gevşeyerek ereksiyon elde edilmektedir. Sertleşme sorunu söz konusu olduğunda ise bu durum gerçekleşemez.

Sertleşme Sorunu Nedenleri – Hastalıklar Sertleşmeye Neden Olur mu?

Sertleşme sorunu nedenleri arasında ilk bahsedilebilecek durum kişinin psikolojik olarak sorunlar yaşamasıdır. Genellikle psikolojik problemler sertleşme sorunu yaşanmasına neden olmakta ve kişi her seferinde başarısız olacağını düşündüğünden sorun devam etmektedir. İlişkideki sorunlar, depresyon ya da diğer psikolojik durumlar sertleşme sorununa katkıda bulunabilir.

60 yaşın altındaki erkeklerin yaklaşık %42’si ve 60 ile 69 yaş arası erkeklerin %72’si sertleşme sorunu yaşamaktadır. Sertleşme sorunu nedenleri arasında yüksek tansiyon, diyabet, kalp hastalığı, kronik böbrek hastalığı ve prostat ameliyatı gibi fiziksel durumlar da bulunmaktadır. Sertleşme sorunu teşhisi ve altında yatan nedenlerin belirlenmesi ile birlikte tedaviye başlanır.

[widget-134]

Sertleşme Sorununda Kök Hücre Tedavisinin Etkisi

Kök Hücreler, kendi kendini yenileme yeteneğine sahiptirler ve onarılması gereken herhangi bir hücreye farklılaşabilme yetenekleri bulunmaktadır. Aldıkları uyaranlara veya sinyallere bağlı olarak hasarlı dokuları işlevsel ve yapısal olarak yenileyebilen kök hücreler, kaybedilen kan damarlarını yeniden oluşturabilir, yaraları tersine çevirebilir, hasarlı sinirleri yeniden oluşturabilirler.

Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi de bu aşamada oldukça önemlidir. Kök hücre tedavisi sertleşme sorunu için kullanılacaksa hastanın karın dokusundan alınan yağ hücreleri kullanılmaktadır. Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi için alınan bu yağ hücreleri daha sonra bir santrifüjden geçirilerek kök hücrelerden ayrılır ve bir serum elde edilir. Elde edilen serum daha sonra peniste sertleşmeye yardımcı olan dokulara enjekte edilerek bu dokuların iyileşmesi sağlanır. Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi hızlı ve etkili bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

Sertleşme sorunu erkeklerin sıklıkla uğraşmak zorunda oldukları bir durumdur. Fiziksel ya da psikolojik sorunlar nedeniyle ortaya çıkabilen sertleşme sorununun kök hücre tedavisi ile onarılması mümkündür. Yine de sertleşme sorunu nedir, sertleşme sorunu kök hücre tedavisi ya da sertleşme sorunu nedenleri ile alakalı daha detaylı bilgi almak için üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05