+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorunu Tedavisinde PRP

Erektil Disfonksiyon Tarihe Karışıyor! 

Kan, esas olarak bir sıvı olmasına rağmen, aynı zamanda küçük katı bileşenleri de içerir. Trombositler kanın pıhtılaşmasında önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte, trombositler yaralanmaların iyileşmesinde çok önemli olan büyüme faktörleri olarak adlandırılan yüzlerce protein içerir. PRP, kanda bulunandan çok daha fazla platelet içeren bir plazmadır. Trombositlerin konsantrasyonu normalden 5 ila 10 kat daha fazla olabilir. Bir PRP tedavisi için bir hastadan kan alınmalıdır.

Trombositler diğer kan hücrelerinden ayrılır ve konsantrasyonu santrifüjleme adı verilen bir süreçte artar. Daha sonra artan trombosit konsantrasyonu kalan kan ile birleştirilir ve hastaya enjekte edilir. PRP tedavisi birçok hastalık için kullanılmaktadır. Bu hastalıklar arasında ürolojik sorunlar da bulunur. PRP sertleşme tedavisinde sıkça kullanılan bir uygulamadır.

 [widget-138]

Sertleşme Sorunu Nedir? Erkeklerin Korkulu Rüyası Sertleşme Sorunu Tedavisinde PRP Uygulaması

Sertleşme sorunu nedir sorusunun cevabını kısaca vermek gerekirse, bu durumun erkekleri etkileyen bir ereksiyon sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Erektil disfonksiyon olarak da bilinen sertleşme sorunu, erkeklerde görülen cinsel yaşamı etkileyen bir sorundur. Sertleşme sorunu erkeğin cinsel ilişkiyi sürdürecek ereksiyonu oluşturamamasına neden olmaktadır. Bu durum özgüveni etkilemekte ve cinsel yaşamda sorunlara neden olmaktadır.

Ereksiyon, beyinde başlayan duygusal bir olaydır. Fiziksel veya zihinsel uyarım, beyindeki sinirlerin penisteki sinir hücrelerine kimyasal mesajlar göndermesine neden olur, böylece penis kan damarlarının rahatlamasıyla kan penise serbestçe akar. Bu, penisin ereksiyon olmasına ve sürdürmesine neden olur.

 

Sertleşme Sorunu Tedavisinde PRP Kullanımı

Sertleşme sorunu tedavisinde PRP son gelişmelerle beraber çok sık kullanılmaktadır. Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle çoğu erkek tarafından tercih edilen PRP tedavisi sertleşme sorunu büyük oranda tedavi etmektedir.  Üroloji uzmanı tarafından uygulanan sertleşme sorunu tedavisinde PRP uygulaması, erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kanda bulunan plazma hücrelerini kullanan nispeten yeni bir cerrahi olmayan işlemdir. Erkek iktidarsızlığını tedavi etmenin en güvenli ve en etkili yollarından biri olarak kabul edilir.

Bu süreçte hastanın vücudundan az miktarda kan alınır. Daha sonra santrifüjlenir, bunun sonucunda PRP diğerlerinden ayrılır. PRP konsantresi daha sonra doğrudan penise enjekte edilir. Erektil disfonksiyonu tersine çevirmek ve penisin ereksiyon gücünü arttırmak için genellikle bir dizi işlem gereklidir.

[widget-139]

Sertleşme sorunu tedavisinde PRP kullanımı yeni yöntemlerin geliştirilmesini de sağlamıştır. Buna göre kandan türetilen PRP maddesi, yara iyileşmesini destekleme ve büyümeyi teşvik etme yetenekleri ile yüksek oranda aktif glikoproteinlerden oluşur. Penis içine enjekte edildiğinde, bu büyüme faktörleri hasarlı hücreleri onarır ve yeni hücrelerin üretimini uyarır. Bir ereksiyon sırasında maksimum kan miktarını alan süngerimsi dokular olan corpus cavernosa'daki yeni dokuların çoğalmasıyla sonuçlanır. Dolayısıyla, doğal olarak ereksiyon olma ve koruma yeteneği büyük ölçüde gelişir.

Erektil disfonksiyon, birçok durumda psikolojik bir olgudur ve genellikle hastanın kendini kötü hissetmesi nedeniyle daha da kötüleşir. Ancak PRP tedavisi ile herhangi bir cerrahi işlem olmadan bu durumdan kurtulmak mümkündür.

PRP Tedavisi Sonrası Cinsel Yaşam – Yan Etkisi Var Mı?

PRP tedavisi sonrası cinsel yaşam kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ancak tedavi birkaç hafta sonra dokuların kendini onarmasıyla beraber en iyi düzeye ulaşacak ve 12 aya kadar aynı etkiyi koruyacaktır. PRP tedavisi sonrası cinsel yaşam aynı şekilde devam edebilmekte ve genellikle hastalar sonuçtan memnun olmaktadır.

Sertleşme sorunu tedavisi söz konusu olduğunda PRP oldukça güvenli bir yöntemdir. Aynı zamanda PRP sonrası cinsel yaşam kaldığı yerden devam etmekte ve hastanın özgüveni yerine gelmektedir. Sertleşme sorunu tedavisinde PRP kullanılması ile alakalı daha detaylı bilgi almak isterseniz kliniğimize başvurabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05