+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Prostatit Tedavisinde Üretral/Prostata Ozon Uygulamaları

Prostatit Tedavisinde Ozon Tedavisinin Önerilen Yöntemleri

Üretral yani idrar yolundan girilerek prostat içine uygulanan ozon gazı, prostat dokusunun oksijenlenmesini arttırarak, lokal bağışıklık sistemini aktive ederek, enfeksiyon nedeni olabilecek bakteri, virüs ve mantarları öldürerek ve inflamasyonu tedavi ederek, prostatit ve sistit bulgularını tedavi ederek etkinilik gösterir. Ozon sahip olduğu etkilerle immünolojik, inflamatuvar, nöropatik, enfeksiyöz ve musküler etyolojik nedenlerin tedavi edilmesini sağlar.

[widget-144]

Prostatit tedavisinde üretral ozon, bakteriyel nedenlerin ve patolojinin ortadan kaldırılmasında en başarılı yöntemlerden biridir. Kronik prostat oluşumu sonrasında durdurulamayan enfeksiyonlar için etkili bir uygulamadır. Prostatit tedavisinde ozonun gaz olarak üretra içerisine verilmesini öneriyorum. Akut prostatit tedavisinde ek olarak damardan veya rektal ozon verilebilir. Üretra içine ozonun gaz olarak verilmesindeki amaç, ozonun doku içine hızlı bir şekilde girmesini sağlamaktır. Ozonlanmış su/serum fizyolojik aynı etkiyi yapmamaktadır. Prostatit ozon tedavisi daha güçlü bir yöntemdir.

Prostatit Tedavisi İçin Ozon Uygulamalarının Amaçları

Prostatit ozon tedavisi için uygulanan tedavinin etkinliği, klinik semptomların gerilemesi ile değerlendirilir. Kronik prostatit olgularında uygulanan ozon tedavisinden sonra hastaların çoğunda 3 – 6 gün içerisinde iyileşme görülmeye başlanır.

Üretral ozon uygulaması olarak da adlandırabileceğimiz prostatit ozon tedavisi, kronik prostatit oluşumunda en önemli mekanizmalardan biri olan prostatın out flow kanallarının tıkanmasına bağlı olarak karşılaşılan durumları da ortadan kaldırmaktadır. Prostatit tedavisi için ozon uygulamaları yapılırken; prostatın out-flow kanallarında düzelmeler sağlaması, durağanlaşmış olan prostat sekresyonunun akışkanlığını sağlaması, prostat dokusunun mikrodolaşımını düzeltmesi amaçlanmaktadır.

Tedavisi çok zor olan kronik prostatit için uygulanan ozon tedavisi hastanın şikayetlerini azaltarak hayat kalitesini yükseltir. Prostatit tedavisinde üretral ozon uygulamasının uzun sürmesi (10 seans) nedeniyle hastalarımızdan istediğimiz en önemli şey sabır göstermeleridir.

[widget-146]

Kronik Prostatit Ozon Tedavisi Etkileri

Prostatit tedavisinde üretral ozon, prostatın kılcal kan dolaşımını arttırır ve oksijen sağlar. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile enfeksiyon ve inflamasyon kontrol altına alınır.

Prostatit ozon tedavisi sayesinde artan kan dolaşımı ile kullanılan antibiyotiklerin prostata ulaşması sağlanır. Böylece tedavinin etkinliği de arttırılmış olur.

Prostatit tedavisi için ozon uygulaması kullanıldığında hastanın var olan diğer şikayetlerinde de azalma gözlenmektedir. Prostatit tedavisinde üretral ozon uygulamaları ve ozon tedavisinin nasıl yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için ürolog Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın!

Stres, hormonal değişiklikler, beslenme alışkanlıkları ve genetik faktörler de kronik prostatitin gelişiminde rol oynayabilir.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05