+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Prostatit Tedavisinde Şok Dalga Tedavisi (LSWT/ESWT)

Kronik Prostatit Tedavisinde Şok Dalga Tedavisi (LSWT/ESWT) Avantajları

Kronik prostatit tedavisinde şok dalga tedavisi ile başarılı sonuçlar almaktayız. Prostatit varlığında prostatın etkilenen bölgelerinde şok dalga tedavisi sayesinde sağlıklı dokuları korurken inflame dokularda damarlanmayı artırarak bu alanlarda inflamasyonun vücut immün sistemi sayesinde yok edilmesi hedeflenmektedir. Perine bölgesinden(testislerle anüs arası) uygulanan şok dalga tedavisi ile ağrısız olarak tedavi uygulanmaktadır.

Şok dalgalarının oluşturduğu mikrotravmalar sonucu prostat içinde büyüme faktörlerinin salınımı artar, kök hücreler aktive edilerek prostatit nedeniyle bozulmuş doku hasarı düzeltilir. Prostata düşük yoğunluklu şok dalga tedavisi (LSWT, ESWT) son geliştirilmiş cihaz ile haftada bir defa uygulanmakta, 20 dakika sürmekte ve toplam 4 seans halinde uygulanmaktadır. Anestezi gerektirmez ve hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulamalarımızda şok dalga tedavisi ve prostat ozon tedavisi birlikte yapmaktayız, çok daha fazla başarı elde etmekteyiz.

Şok Dalga Tedavisi Nedir?

Prostatit tedavisi doğrusal (LSWT) ve noktasal (ESWT) şok dalga özelliklerine sahip en son model cihaz ile sadece 4-6 seansta yapılmaktadır. Daha geniş alana, daha etkili güçlü, direk etki ile prostatit olan dokunun her tarafına ulaşabilme özellikleriyle çok başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Şok dalga tedavisinin etki mekanizması, prostatın yapısında bulunan iltihaplı dokuda düşük yoğunluklu şok dalgalarının etkisiyle yeni damar oluşumunu (anjiyogenez) uyarır ve arttırır. Yeni oluşan damarlarla prostatın yapısındaki sağlıksız doku yenilenerek daha sağlıklı bir duruma gelir ve sinirlerdeki aşırı hassasiyette azalma sağlanır.

Prostatit şok dalga tedavisi, kronikleşen ve hastaya ciddi rahatsızlıklar veren iltihabın (inflamasyon) giderilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Şok Dalga Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Prostatit tedavisinde LSWT/ESWT’nin pek çok avantajları vardır. Hiç bir yan etkisi yoktur. Uygulama için yaş sınırı yoktur.

Uygulama öncesi ve sonrasında herhangi bir özel hazırlık gerektirmez. Uygulaması basit ve hastaya herhangi bir rahatsızlık, ağrı vermez. Anestezi veya ağrı kesici kullanmaya ihtiyaç duyulmaz.

Haftada 1 seans (20 dakika) olmak üzere toplam 4-6 seanslık uygulama ile kısa sürede etkili tedavi imkanı sağlar. Seans sonrası hiç bir aktivite kısıtlaması olmadan, hemen günlük yaşantıya devam edebilme imkanı verir. Prostatın tüm bölgelerine ulaşarak etkili uygulama yapılabilmektedir.

Prostatit tedavisinde şok dalga tedavisi nasıl yapılır, hastaları bekleyen süreçler nelerdir ve tedavi sonrası yapılacaklar hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05