+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Aşırı Aktif Mesane İçin Cerrahi Tedavi

Aşırı Aktif Mesane Cerrahi Uygulamaları

Aşırı aktif mesane olgularında; omurilik yaralanması, multiple skleroz, meningomyelosel gibi nörolojik hastalıkları bulunanlarda cerrahi tedavi seçeneği değerlendirilmektedir. Mesane ogmentasyon ameliyatı hastanın kendi barsaklarından bir parça kullanılarak mesanenin genişletilmesidir.

Aşırı aktif mesane cerrahi uygulamaları semptomları ilaç ve diğer tedavilerle sona ermeyen hastalarımız için standart tedavi olarak tercih ettiğimiz yöntemdir. Aşırı aktif mesane cerrahisi amacı hastamızın mesane kapasitesini arttırarak istemsiz kasılmaları ve idrar kaçırma durumunu engellemektir.

Mesane Ogmentasyonu Nasıl Yapılır?

Aşırı aktif mesane ameliyatı yapılırken ilk olarak hastamızın alt karın bölgesine bir kesi yapılır ve mesane boyutunu arttırmak için hastamızın bağırsağından bir parça bağırsak kullanılır. Bu işlem mesane büyütme veya istiridye sistoplasti olarak isimlendirilir.

Günümüzde nadiren kullandığımız bu yöntem sadece uygun hastalarımız için tercihimizdir. Büyütme sistoplastisi ya da clam operasyonu olarak da duyabileceğiniz mesane ogmentasyonu; diğer tedavilere direnç gösteren ve nörojenik aşırı aktif mesane sendromu olarak tanı konan hastalarımız için son seçenektir.

Düşük basınçlı yüksek fonksiyonel kapasiteli mesane oluştururken mesanenin detrüsor kasılmalarını azaltmak, araya barsak parçası eklenmesi ile de hem fonksiyonel kapasiteyi artırmak hem de istemsiz kontraksiyonlara tampon görevi görmek amaçlanmaktadır.

Aşırı Aktif Mesane Cerrahi Tedavi Yöntemi

Tibial sinir uyarı tedavisi ve mesaneye botoks uygulanması gibi tedavilere yanıt alınamayan durumlarda böbreğin fonksiyonel olarak aktif mesane sendromundan etkilenmesini önlemek için mesane ogmentasyon ameliyatı hastamız için avantajlı olacaktır.

Aşırı aktif mesane cerrahi tedavi yöntemi olan mesane ogmentasyon ameliyatı kliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır.

Aşırı aktif mesane cerrahisi hakkında bilgi almak ve uygulamalarımızı detaylı şekilde öğrenmek için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05