+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Hormonal Bozukluk Tedavisi IMSI

Hormonal Bozukluk IMSI Uygulaması

Özel mikroskoplarda spermlerin 7200 kat büyütülmesini ve incelenmesini sağlayan Yüksek Mikroskobik Büyütmeyle Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyon (IMSI) yönteminde spermin baş yapısında daha küçük büyütmelerde gözden kaçabilecek yapısal anormallikler tespit edilebilmektedir. Doğru sperm seçimini sağlayan IMSI, tüp bebek başarısızlığı yaşamış çiftlerde ve ciddi sperm problemi olan hastalarda tercih edilmektedir.

Hormonal bozukluk IMSI, yüksek büyütme teknolojisi sayesinde ufkumuzu açmaktadır. Bu teknikte özel olarak mikroskoplar kullanılarak spermlerin özellikle sitoplazmaları incelenir, spermlerin şekil bozukluğu-morfolojileri değerlendirilerek daha iyi morfolojili spermler seçilir.

 [widget-241]

IMSI Nasıl Uygulanır?

Hormonal bozukluk tedavisi IMSI, şiddetli erkek kısırlığı problemi olan çiftlerde de tekrarlayan tüp bebek başarısızlığını ortadan kaldıran yöntemlerden biridir. Hormonal bozukluk IMSI uygulaması öncesinde kötü kalitedeki spermler değerlendirilerek şekil bozuklukları tanımlanmaktadır. Geliştirilen mikroskop tekniği sayesinde büyük büyütmeli objektifler ve özel optik sistemler aracılığı ile spermler 200 kat yerine 6000 kez büyütülerek incelenmektedir.

Hormon bozukluğu IMSI uygulaması ile sperm baş bölgesindeki genetik yapıyı içeren çekirdeğe ait anormallikler tanımlanmaktadır. Döllenmede oluşan başarısızlık ortaya çıkarılarak bozuk olmayan spermlerin seçilmesini kolaylaştırmaktadır. Bu spermlere döllenme yaptırılarak çocuk sahibi olmada başarı sağlanmaktadır.

Hormonal Bozukluk IMSI Tedavisi Avantajları

Kliniğimizde de uygulanan IMSI tedavisi özellikle mikroskop kullanımı avantajıyla spermlerin hücre sitoplazmasındaki vakuol denilen zarla çevrili boşluklar veya bazı diğer hücre içi yapı bozuklukları saptamayı sağlamaktadır.

Vakuol varlığı olması durumunda sperm hücresinin düzenliliği bozulmaktadır. Bu bozukluklar görülmediğinde ve mikroenjeksiyon yapıldığında gebelik oranı düşmektedir. Ancak hormon bozukluğu tedavisinde IMSI yöntemi sayesinde iyi spermlerin seçilmesi ve döllenmesi avantajı sağlanmaktadır.

Hormonal bozukluk IMSI tedavisinde genomu sağlıklı olan embryonun blastokist (5-6. gün embryosu) aşamasına ulaşma olasılığı daha fazladır. Ancak standart ICSI (mikroenjeksiyon) tekniğine göre özel cihazları ve bu cihazları kullanabilecek deneyimli üroloji uzmanı gerektirir.

[widget-242]

Hormonal bozukluklar için IMSI tedavisi hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05