+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Üretrit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Üretrit Ozon Tedavisi Avantajları

Üretrit, üretranın iltihabi durumudur. Genellikle NSÜ (non-spesifik üretrit) veya NGÜ (non-gonokoksik üretrit) adı da verilmektedir. Cinsel yolla bulaşan üretrit, idrara çıkarken veya boşalırken sancı, sık idrara çıkma ihtiyacı, penis ucundan akıntı şeklinde kendini göstermektedir.

Antibiyotiklerle tedavi edilen üretrit, cinsel partnerde de bulunacağından eşlerin aynı zamanda tedavi edilmesi gerekmektedir.

Ozon tedavisi de üretrit için yeni nesil başarılı bir tedavi yöntemidir. Üretrit tedavisi için iltihabi durumlarda antibiyotik kullanımı yeterli olmaktadır. Ancak ciddi derecede antibiyotiklere direnç vardır. Bu durumda üretrit tedavisi için en akıllıca yöntem üretra içine uygulanan ozon tedavisidir.

[widget-144]

 

Üretrit Ozon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Üretrit tedavi yöntemlerimizden en önemlisi üretral ozon uygulamalarıdır. Geleneksel tedavilere yanıt alamadığımız hastalarda ya da üretrit tedavisi sonrasında idrar yollarında ağrı, batma, yanma ve idrar sıkışıklığı şikayetleri düzelmeyen hastalarımızda üretrit ozon tedavisi başarılı olmaktadır.

Ozon tedavisi üretrit tedavisi için idrar yolundan uygulanır. Sulu ozon veya koldan uygulanan ozon uygulamalarının hiç bir faydası yoktur, olmaz!

Üretrit iyi tedavi edilmediğinde kısırlık, işeme sorunları, prostatit ve cinsel sorunlara neden olmaktadır. Mutlaka tedavi edilmesi şarttır. Ozon tedavisi elimizdeki önemli bir tedavi yöntemidir. Antibiyotiklere ciddi derecede dirençli olan üretritlerin tedavisinde idrar yolundan (üretra) uygulanan ozon tedavisi ile başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Üretrit ozon tedavisi mutlaka ve mutlaka ozon tedavisi konusunda tecrübesi olan bir üroloji uzmanı tarafından yapılmalıdır. sulu ozon veya kan alınıp ozonlanarak verilen damar içine ozon uygulamalarının hiç bir faydası olmamaktadır. Gereksiz yere bu şekilde uygulama yapılmamalıdır.

Üretral ozonun etkileri:

  • Bakterileri ve virüsleri öldürür.
  • Vücudun doğal antidoksidan, bağışıklık mekanizmalarını aktive eder.
  • Hücrelerdeki oksijen seviyesini arttırır.
  • Kanın oksijen taşıma kapasitesini ve kan dolaşımını arttırır.
  • Kanser hücreleriyle savaşır.
  • Enerjiyi arttırır.
  • Beyaz kan hücrelerinin aktivitesini geliştirir.
  • Hücre travma sürecini yavaşlatır, hücrelerin onarılmasını sağlar.
  • Yara temizlenmesini ve iyileşmesini sağlar.

Ozon tedavisinin parazit, bakteri ve virüs gibi varlıkların açtığı hastalıklarda yok etme metodu olarak kullanılması da faydaları arasında yer alır.

[widget-145]

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri

Ozon tedavisinin belirli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Her hasta aynı olmayacağı için, hastanın ozonu tolere edememesi durumu olabilir. bu durumda ozon tedavisi durdurulur, verilmez. Ozon etki olarak idrar yolunda hafif yanma etkisi yapabilir. Hastaların çoğunda bu durum tolere edilmektedir. Tolere edemeyenlerde lokal ağrı kesici kullanılabilir. Bu şekilde üretrit ozon tedavisi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Ozon tedavisi uygulanan ürolojik hastalıklar içinde en çok üretrit tedavisinde ozon tedavisi çok başarılıdır.

Ozon tedavisi üretrit tedavisinde yüksek oranda başarı göstermektedir. Üretrit tedavi yöntemleri, üretrit ilaçları ve ozon uygulamaları hakkında bilgi almak için üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Biliyor musunuz?

Türkiye’de ilk defa 2015 yılında üroloji alanında ozon tedavisi uygulamaları kliniğimizde başlamıştır. Kliniğimizde majör, minör, üretral, rektal uygulama yolları başta olmak üzere değişik yöntemlerle ozon tedavisi başarı ile uygulanmaktadır.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05