+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Kadınlarda Cinsel Fonksiyon Bozukluğu İçin PRP Tedavisi

PRP Yönteminin Kullanılışı ve Cinsel Yaşama Etkisi

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozuklukları; cinsel istek ve uyarılma bozuklukları, sübjektif cinsel uyarılma bozukluğu, genital uyarılma bozukluğu, kombine uyarılma bozukluğu, orgazm bozukluğu, ağrılı cinsel ilişki, vajinismus, cinsel tiksinti bozuklukları gibi sorunlardır. Bu sorunların altında da sistemik ve nörolojik hastalıklar, hormonal nedenler, cerrahi girişimler, bazı ilaçlar, ileri yaş, menopoz ya da psikolojik sorunlar yatmaktadır.

Kadınlarda PRP tedavisi, son gelişmelerle birlikte cinsel fonksiyon bozukluğu sorunu için çok sık kullanılmaktadır. Rahatlıkla uygulanan, yan etkisi olmayan bir işlem olması nedeniyle tercih edilen PRP tedavisi, kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi için ideal tedavidir. PRP tedavisi, kanda bulunan plazma hücrelerini trombosit içeriğini kullanan cerrahi olmayan bir uygulamadır.

[widget-138]

Kadın Cinsel Fonksiyon Bozukluğu İçin PRP Nasıl Kullanılır?

Kadınlarda PRP tedavisi yapılırken öncelikli olarak hastanın tedavi planı hakkında detaylı bilgilendirilmesi gerekmektedir. PRP tedavisi, kişinin kanı ile yapılan yeni nesil bir tedavidir. Trombositler yaralanma durumlarında iyileşme için en önemli büyüme faktörü olan protein, molekül ve enzimleri içermektedir. Ozon kullanılarak trombosit içeriği maksimum düzeyde elde edilir. Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi olan ozonlu PRP yöntemi, kanda bulunandan çok daha fazla platelet içeriği içeren konsantrasyonun hastaya naklidir.

Kadın cinsel fonksiyon bozukluğu için PRP kullanılırken hastadan kan alınmaktadır. Trombositler diğer kan hücrelerinden ayrılır. Elde edilen yoğun trombosit ozon ile parçanarak yüksek oranda trombosit içeriği elde edilir. elde edilen bu zengin içerik hastaya enjekte edilir. Cinsel fonksiyon bozukluğu üroloji uzmanı tarafından sunulan prp tedavisi ile kalıcı olarak çözülebilir. Psikolojik nedenlerden kaynaklı cinsel fonksiyon sorunları için de psikoloji ekibimiz tarafından uzman psikoloji desteği verilmektedir.

PRP Tedavisi Sonrası Cinsel Yaşam – Yan Etkisi Var Mı?

Kadınlarda PRP tedavisi sonrası cinsel yaşam, normale döner. Ancak tedavinin tam olarak tamamlanmasını beklemek ve cinsel ilişkiye başlamadan önce doktor önerilerine uymak önemlidir. PRP tedavisi sonrası cinsel yaşam aynı şekilde devam edebilmekte ve genellikle hastalar sonuçtan memnun kalmaktadır. Hastanın özgüveninin yerine gelmesini sağlayan PRP tedavisi, oldukça güvenli bir yöntemdir.

[widget-139]

Her ne kadar cinsellik ülkemizde tabu olarak görülse ve hakkında konuşulmaktan kaçınılsa da kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu tedavi gerektiren önemli bir problemdir. Zamanında tedavi edilmeyen cinsel fonksiyon bozuklukları evlilikte problemlere, partnerle ilgili ciddi ilişki sıkıntılarına ve özgüven problemlerine neden olabilir.

PRP kadınlara nasıl uygulanır, tedavide nelere dikkat edilir ve sonuçlar nasıldır gibi aklınıza takılan sorular için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05