+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sistoskopi

Sistoskopi

Ürolojide görüntüleme yöntemi denildiğinde akla ilk gelen, olmazsa olmaz tanı yöntemi, sistoskopi!

Sistoskopi, üretranın ve idrar torbasının endoskopik alet ile değerlendirilmesidir. Üretra, prostat ve mesanenin direkt olarak incelenmesiyle hastalıkların varlığını ve mesanedeki yapısal bozuklukları tespit etmeyi sağlayan sistoskopi, en çok tercih ettiğimiz tanı yöntemlerinden biridir.

Alt üriner sistemin görüntülenmesi için kullanılan sistoskopi, sistoskop denilen mercekli ve ışıklı bir aletle doğal idrar yolundan girilerek gerçekleştirilir.

Üretra, prostat, mesane ve üreter alt uçlarının doğuştan ve sonradan oluşan hastalıklarının tanısını koymada ve aynı anda tedavi uygulamasında kullandığımız sistoskopi, en gelişmiş ve modern uygulamalarla kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Hızlı tanı ve tedavi için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Sistoskopi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Sistoskopi Uygulanan Hastalıklar

Üretra, prostat bölgesi, ejakülatör kanalların açıldığı bölge, mesane boynu, mesane ve üreterlerin mesaneye açıldığı üretrovezikal bileşkenin değerlendirilmesinde lens sistemine sahip iç yapıların görülmesini sağlayan tanı yöntemi sistoskopidir. Sistoskopi tanı koymak amacıyla yapılır. Ayrıca, sistoskopi eşliğinde bazı işlemler de yapılmaktadır. Sistoskopi işlemini kullandığımız durumlar aşağıda gösterilmiştir. Başlıkları kaydırarak bakabilir, konu detaylarını okumak için tıklayabilirsiniz.

Sistoskopi Yöntemi Ne Zaman Kullanılır?

Sistoskopi Kapak

Sistoskopi Hakkında Merak Ettikleriniz Bu Videoda!

Sistoskopi ile hangi hastalıklara tanı koyuyoruz, tedavi ediyoruz?

Sistoskopi, üretranın ve idrar torbasının endoskopik alet ile değerlendirilmesidir. Üretra, prostat ve mesanenin direkt olarak incelenmesiyle hastalıkların varlığını ve mesanedeki yapısal bozuklukları tespit etmeyi sağlayan sistoskopi, en çok tercih ettiğimiz tanı yöntemlerinden biridir.

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Sistoskopi Sonrası Tedavi

Sistoskopi ile elde ettiğimiz sonuçlar değerlendirilerek hastamızda tanısını koyduğumuz hastalığa ve hastaya uygun tedavi planını oluşturmaktayız.

Sistoskopi ile hastalığın tanısı konulduktan veya şüphenilen hastalığın tanısı sistoskopi ile kesinleştirildikten sonra hasta uyurken hastalığın tedavisi aşamasına da geçilmektedir.

Sistoskopi sonuçlarına göre olası başka hastalıklardan şüphelenmiş isek diğer tanı yöntemlerini de kullanmaktayız.

Sistouretroskopi

Sıkça Sorulan Sorular

Sistoskopi fiyatları; doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sistoskopi fiyatı muhtemel birlikte uygulanacak bir tedavi yöntemi var ise ek olarak hesaplanmaz, tedavi yönteminin fiyatı içinde değerlendirilir. Sistoskopi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Sistoskopi öncesi hangi hazırlıklar yapılır, sistoskopinin yan etkileri var mıdır, başarı durumu nasıldır gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorumuza danışabilirsiniz.

Sistoskopi yapılmadan önce idrar tahlil yapmak gerekir. Hastamızın bol sıvı tüketmesi ve idrar örneği için idrarın boşaltılmaması önemlidir. Sistoskopi öncesi koruyucu antibiyotik yapılması da gereklidir. Gerekli görülen kan tetkikleri, akciğer grafisi ve kalp ekokardiyografisi de istenebilir.

Sistoskopi sonrasında çok nadir de olsa idrar yollarında enfeksiyon durumu oluşması söz konusu olabilir. Bu nedenle, koruyucu antibiyotik kullanıldığında bu risk düşüktür. Uygulama sonrası hafif kanama ve yanma görülebilir ancak 24 saat içerisinde bu durum kendiliğinden ortadan kalkar.

Sistoskopinin başarılı olması uygulama sırasında her adımın dikkatli şekilde atılmasına bağlıdır. Görüntünün net olarak alınması için ışık ve lens sisteminin ayarları yapılmalı, hastanın yaşına göre uygun boyutta aletler kullanılmalıdır. Herhangi bir komplikasyona neden olmamak için doktorun profesyonelliği çok önemlidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05