+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

PENİFLEX Kalıcı Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

KALICI PENİS BÜYÜTME İÇİN EN GÜVENLİ CERRAHİ YÖNTEM: PENİFLEX

Penis büyütme günümüzde popüler bir tıbbi uygulamadır. Penis büyütme isteğinin nedeni doğuştan gelen penis küçüklüğü, penis inceliği, gömülü penis, hipospadias, epispadias olabileceği gibi, sonradan gelişen Peyronie hastalığı, ameliyat sonrası boyut kayıpları veya hastanın penis boyutundan memnun olmaması olabilir. Hastanın penis boyutundan memnuniyetsizliği var ise özgüven kaybına neden oluyorsa, bu uygulamalar yapılabilir.

Penis uzatma başka bir yazımızın konusu. Bu makalede penis büyütme ile kastedilen penis kalınlaştırma olacak.

Penis kalınlaştırma amacıyla kullanılan yöntemler ameliyatsız yöntemler ve ameliyat yoluyla uygulanan kalınlaştırma yöntemleridir.  Ameliyatsız penis büyütme yöntemleri de başka bir yazımızda detaylıca ele alınmaktadır. Bu makalede penis kalınlaştırma amacıyla kullanılan ameliyat yöntemlerinden bahsedilecektir.

[widget-133]

Penisin sertleşen dokusu olan korpus kavernozumlar sertleşme sırasında içi kan ile dolduğunda en fazla bir dereceye kadar genişler ve tam ereksiyon aşamasında penis maksimum kalınlığa ve uzunluğa ulaşır. Bu büyümede sınırlayıcı doku, korpus kavernozum yapısındaki sertleşen dokuyu çevreleyen “tunika albuginea” tabakasıdır. Tunika albuginea tabakasını büyütmek penis vakum cihazı ve ekstender ile beraberinde EnPRP gibi kuvvetli doku stimülanı ile birlikte 9 ay-1 yıl süreyle egzersizi gerektirir. Bu konu ameliyatsız penis büyütme ile ilgili blog yazılarımızda detaylıca anlatılmaktadır.

Bu zor uğraşıya alternatif yöntemlerden cerrahi yöntemler; penis cilt altı ve korpus kavernozumlar arasına yerleştirilen doku ile entegrasyonu iyi olan Tutopatch matrix yöntemi ve silikon implantlar (protezler) üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Tutopatch matrix sığır perikard (kalp zarı) dokusundan elde edilen hücresel elemanlardan arındırıldığı için dokuda reaksiyon oluşturmayan kolajen membran bir yapıya sahip doku matriksi (yama) olup kısa zamanda dokuya yapışarak dokunun bir parçası halini almaktadır. Tutopatch içine biyouyumlu volüm veren dolgu materyalleri konularak oluşturulan materyal korpus kavernozum etrafına tespit edilir. Bugüne kadar farklı isimler altında uygulanan bu yöntemden beklenen başarı elde edilememiştir. Yöntemin revizyonu üzerinde çalışmalar devam etmektedir.

 

Penis büyütme amacıyla kullanılan silikon implantlar ise teknolojinin gelişmesi ile daha güvenli bir seçenek haline gelmiştir. İlk üretilen silikon implantların sert ve komplikasyona açık olması kullanımını sınırlamıştır. Peniflex plus isimli silikon materyal ise dokuya uyumlu, oldukça yumuşak, şekil alabilen, bakteri adezyonunu azaltan, komplikasyon riski minimum bir uygulama sunmaktadır. Peniflex implantı cilt altında kalıcı homojen ve pürüzsüz bir kalınlaştırma sağlamaktadır. Penis anatomisine bağlı olarak penis çevresinin 3-6 cm kalınlaştırılmasını sağlamaktadır.

Peniflex plus implantının yerleştirilmesi için penisin sünnetli olması ve hastanın aşırı obez olmaması tercih edilir. Aynı seansta hastanın talebi varsa penis uzatma ameliyatı da birlikte yapılabilir.

[widget-134]

Peniflex Kalıcı Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Peniflex kalıcı penis kalınlaştırma ameliyatı öncesinde eğer kullanılıyor ise kan sulandırıcı aspirin ve benzeri ilaçların 1 hafta önceden kesilmesi gerekmektedir. Ameliyat öncesi penis anatomisi boyutlarıyla birlikte değerlendirilir. Hastanın genital estetik cerrahi öncesinde tüm tedavi seçeneklerini potansiyel riskleri ve faydaları ile birlikte anlaması ve bilinçli bir şekilde kararını vermesinde yardımcı olunur. Peniflex implantın yerleştirilmesi için penisin karına birleştiği bölgeden yapılan 3-4 cmlik kesi ile girilerek penis cilt atında suspansuvar ligamanlar (asıcı bağlar) ile penis baş kısmı (glans) arasında tünel oluşturuluyor. Peniflex implant hazırlanan tünel içine yerleştirilerek birkaç sütür ile tespit ediliyor. Bu şekilde penisin flasid halinde de uzamış görünmesi sağlanmış oluyor.

Ameliyat sonrasında 1 gece hastanede kalınmaktadır. Hastamız 4 gün sonra günlük işlerine dönüp çalışabilir duruma gelmektedir. İmplantın yerleştirildiği dokuyla bütünleşmesi zaman aldığı için hastamıza öğretilerek 2-3 hafta süre ile dikkatli şekilde pansuman yapması sağlanmaktadır. Penifleks implant yerleştirildikten 1,5 ay sonrasında cinsel ilişkiye izin verilmektedir. Komplikasyon riski minimum olan penifleks ile penis kalınlaştırma ameliyatı yüksek derecede hasta memnuniyeti sağlamaktadır. Kalıcı bir tedavi olması da tekrarlayan tedavileri gerektirmediği için maliyet avantajı da sunmaktadır.

Peniflex Kalıcı Penis Kalınlaştırma Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

En önemli avantajı bir defa yapılarak kalıcı olarak penis kalınlaştırma sağlamasıdır.

Peniflex çok yumuşak ve elastik yapısı ile homojen, pürüzsüz doğal bir kalınlaştırma sağlar.

Cilt altına konulduğu için penis duyusu ve cinsel haz alımında bir etkilenme yapmaz.

Penis inik haldeyken de uzun görünür.

Penis ereksiyonunu etkilemez.

Ameliyat süresinin kısa olması, ameliyat sonrası iyileşme döneminin rahatça tolere edilebilirliği diğer avantajlarıdır.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05