Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Prostatit Tedavisinde Üretral Ozon Uygulamaları

Prostatit Tedavisinin Önerilen Yöntemleri

Üretral uygulanan ozon, doku oksijenlenmesini arttırarak, lokal bağışıklık sistemini aktive ederek, enfeksiyon ve inflamasyonu tedavi ederek, prostatit ve sistit bulgularını tedavi eder. Ozon sahip olduğu etkilerle immünolojik, inflamatuvar, nöropatik, enfeksiyöz ve musküler etyolojik nedenlerin tedavi edilmesini sağlar.

Prosatit tedavisinde üretral ozon, bakteriyel saldırganlık ve patolojinin ortadan kaldırılmasında en başarılı yöntemlerden biridir. Kronik prostat oluşumu sonrasında durdurulamayan enfeksiyonlar için etkili uygulamalardandır. Ozon tedavisinin önerilen yöntemleri arasında ozonlanmış serum fizyolojik ya da kanın damardan verilmesi, Rektal( makattan) ozon verilmesi ve üretra içerisine ozon ya da ozonlanmış yağ verilmesi ile eş zamanlı olarak prostat masajı yer almaktadır.

Prostatit Tedavisi İçin Ozon Uygulamalarının Amaçları

Prostatit ozon tedavisi için uygulanan tedavinin etkinliği, prostat sıvısında artış olmaması, klinik semptomların gerilemesi değerlendirilir. Kronik prostatit olgularında uygulanan ozon tedavisinden sonra hastaların çoğunda 3 – 6 gün içerisinde iyileşme görülmektedir.

Üretral ozon uygulaması olarak da adlandırabileceğimiz prostat tedavisi, kronik prostatit oluşumunda en önemli mekanizmalardan biri olan prostatın out flow kanallarının tıkanmasına bağlı olarak karşılaşılan durumları da ortadan kaldırmaktadır. Prostatit tedavisi için ozon uygulamaları yapılırken;  prostatın out-flow kanallarında düzelmeler sağlaması, durağanlaşmış olan prostat sekresyonunun akışkanlığını sağlaması, prostat dokusunun mikrodolaşımını düzeltmesi amaçlanmaktadır.

Tedavisi çok zor olan kronik prostatit için uygulanan ozon tedavisi hastanın şikayetlerini azaltarak hayat kalitesini yükseltir. Ozon tedavisinin uzun sürmesi nedeniyle hastalarımızdan istediğimiz en önemli şey sabır göstermeleridir.

Kronik Prostatit Ozon Tedavisi Etkileri

Prosatit tedavisinde üretral ozon, prostatın kılcal kan dolaşımını arttırır ve oksijen sağlar. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile enfeksiyon kontrol altına alınır.

Prostatit ozon tedavisi sayesinde artan kan dolaşımı ile kullanılan antibiyotiklerin prostata ulaşması sağlanır. Böylece tedavinin etkinliği de arttırılmış olur.

Prostatit tedavisi için ozon uygulaması kullanıldığında hastanın var olan diğer şikayetlerinde de azalma gözlenmektedir. Sebepsiz prostat iltihabına karşı olarak bölgeye daha fazla kan ve oksijen gitmektedir.

Prostatit tedavisinde üretral ozon uygulamaları ve ozon tedavisinin nasıl yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap