+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorunu Tedavisinde PRP (P-Shot)

Erektil Disfonksiyon Artık Kalıcı Olarak Tedavi Ediliyor!

Kan, esas olarak bir sıvı olmasına rağmen, aynı zamanda küçük katı bileşenleri de içerir. Trombositler kanın pıhtılaşmasında ve doku onarımında önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte, trombositler yaralanmaların iyileşmesinde çok önemli olan büyüme faktörleri olarak adlandırılan yüzlerce protein içerir. PRP ile kanda bulunandan çok daha fazla platelet içeren bir plazma elde edilir. Trombositlerin konsantrasyonu normalden 5 ila 10 kat daha fazla olabilir.

Trombositler diğer kan hücrelerinden ayrılır ve konsantrasyonu santrifüjleme adı verilen bir süreçte artar. Daha sonra artan trombosit konsantrasyonu ozon ile parçalanarak içeriği ortaya çıkarılır ve hastaya enjekte edilir. PRP'nin sıklıkla kullanıldığı ürolojik hastalıkların başında erektil disfonksiyon gelmektedir.

[widget-138]

Sertleşme Sorunu Nedir? Erkeklerin Korkulu Rüyası

Sertleşme sorunu nedir sorusunun cevabını kısaca vermek gerekirse, bu durumun erkekleri etkileyen bir ereksiyon sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Erektil disfonksiyon, iktidarsızlık, impotans olarak da bilinen sertleşme sorunu, erkeklerde görülen cinsel yaşamı etkileyen bir sorundur. Sertleşme sorunu erkeğin cinsel ilişkiyi sürdürecek ereksiyonu oluşturamamasına neden olmaktadır. Bu durum özgüveni etkilemekte ve cinsel yaşamda sorunlara neden olmaktadır.

Ereksiyon, beyinde başlayan duygusal bir olaydır. Fiziksel veya zihinsel uyarım, beyindeki sinirlerin penisteki sinir hücrelerine kimyasal mesajlar göndermesine neden olur, böylece penis kan damarlarının rahatlamasıyla kan penise serbestçe akar. Bu, penisin ereksiyon olmasına ve sürdürmesine neden olur.

Erektil disfonksiyon, birçok durumda psikolojik bir olgudur ve genellikle hastanın kendini kötü hissetmesi nedeniyle daha da kötüleşir. Ancak PRP tedavisi (P-shot) ile herhangi bir cerrahi işlem olmadan bu durumdan kurtulmak mümkündür.

Sertleşme Sorunu Tedavisinde PRP Kullanımı (P-Shot)

Sertleşme sorunu tedavisinde PRP başka bir deyimle P-Shot çok sık kullanılmaktadır. Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle çoğu erkek tarafından tercih edilen PRP tedavisi sertleşme sorununu büyük oranda tedavi etmektedir. Erkek iktidarsızlığını tedavi etmenin en güvenli ve en etkili yollarından biri olarak kabul edilir.

Erektil disfonksiyon için uygulanan bu tedavide hastadan 20 ml miktarda kan alınır. Daha sonra santrifüjlenen kanda trombositten zengin plazma yani (PRP) bölümü ayrılır. Trombositler ozon ile (P-Shot uygulamasında bir kimyasal ile) parçalanarak, içerikleri ortaya çıkarılır. Bu şekilde aktive edilmiş ozonlu PRP konsantresi penise enjekte edilir. PRP (P-Shot) penis dokusu ve içeriğinin yenilenerek, peniste gençleşme elde edilmesini sağlar. Gençleşen penis de uyarılara daha çabuk ve etkili cevap vererek ereksiyon fonksiyonu düzelir.

Sertleşme sorunu tedavisinde PRP kullanımı yeni yöntemlerin geliştirilmesini de sağlamıştır. Buna göre kandan üretilen PRP maddesi, yara iyileşmesini destekleme ve büyümeyi teşvik etme yetenekleri ile yüksek oranda aktif glikoproteinlerden oluşur. Üroloji doktoru tarafından penis içine enjekte edildiğinde, bu büyüme faktörleri hasarlı hücreleri onarır ve yeni hücrelerin üretimini uyarır. Bir ereksiyon sırasında maksimum kan miktarını alan süngerimsi dokular olan corpus cavernosa'daki yeni dokuların çoğalmasıyla sonuçlanır. Dolayısıyla, doğal olarak ereksiyon olma ve koruma yeteneği büyük ölçüde gelişir. PRP tedavisi ile herhangi bir cerrahi işlem olmadan bu durumdan kurtulmak mümkündür.

[widget-164]

PRP Tedavisi Sonrası Cinsel Yaşam – Yan Etkisi Var Mı?

PRP tedavisi sonrası cinsel yaşam kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ancak tedavi birkaç hafta sonra dokuların kendini onarmasıyla beraber hissedilir düzelme görülecek, en iyi düzeye 3. ayda ulaşacaktır. PRP tedavisi sonrası cinsel yaşam aynı şekilde devam edebilmekte ve genellikle hastalar sonuçtan memnun olmaktadır.

Sertleşme sorunu tedavisi söz konusu olduğunda PRP oldukça güvenli bir yöntemdir. Aynı zamanda PRP sonrası cinsel yaşam kaldığı yerden devam etmekte ve hastanın özgüveni yerine gelmektedir. Sertleşme sorunu tedavisinde PRP kullanılması ile alakalı daha detaylı bilgi almak için kliniğimize başvurabilirsiniz.

[widget-129]

[widget-139]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05