+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorununda İğne Tedavisi

Penise Enjeksiyon İlaç Uygulaması - Sertleşme Sorunu İğne Tedavisi

Sertleşme sorununda iğne tedavisi, ilaç kullanarak başarı sağlanamayan hastalarda uygulanır. Prostaglandin E1, papaverin ve fentolamin ilaçları kullanılarak yapılır. Uygulama için eğitim gerektirir. Kan hastalığı veya kanama problemi olanlar, penis içinde doku sertliği bulunanlar (Peyronie hastalığı), el becerisi düşük olanlar ve tedaviyi benimsemeyenler kullanmamalıdır. Yan etki olarak, priapizm denilen penis sertliğinin düzelmemesi durumuna neden olabilir.

Sertleşme sorunu iğne tedavisi uygulamasının eğitimi, hastalarımıza tarafımızca verilir. İğne enjeksiyonu, enjeksiyon sonrası gözlem süresiyle birlikte yaklaşık 10-60 dakika sürmektedir. Enjeksiyon penis köküne doğru, penis yan tarafından ince uçlu enjektör yardımıyla uygulanmaktadır. Sertleşme sorunu iğne tedavisi uygulanışı hakkında detaylardan bahsedelim...

[widget-143]

 

Penise İğne Yöntemi Ne Sıklıkta Kullanılabilir?

Papaverin iğne ya da diğer kullanılan ilaçların enjeksiyonu belirli bir dozda yapılmaktadır. Sertleşmeme sorunu tedavisi yapılırken ilişkiden 5 – 10 dakika öncesinde kullanımı sağlanır. İlacın dozu hastadaki sertleşme sorununun şiddetine göre belirlenir.

Penise enjeksiyon ilaç uygulaması haftada en fazla 3 kez yapılabilir. Her defasında penisin farklı bölgesine yapılması önemlidir. Penise iğne ile ilaç uygulaması oldukça etkili bir yöntemdir ve tam sertlik sağlayarak tatmin edici bir cinsel ilişki sağlamaktadır. Sertleşme sorunu iğne tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda uygulanacak tedavi penis protezidir. Sertleşme sorununda iğne tedavisi, doğrudan penis içine uygulandığı için küçük dozlarla etkili lokal konsantrasyonlar sağlamaktadır. Hastaların kendi kendine enjeksiyon yapamaması durumunda partnerinin uygulamayı yapması gerekmektedir. Bu nedenle penise iğne tedavisi için partnerle birlikte eğitim almak önemlidir. Sertleşme sorunu teşhisi ve iğne tedavisi için doğru bir planlama gerekir.

Sertleşme sorununda iğne tedavisi diğer pek çok yönteme göre daha hızlı ve avantajlı sonuçlar vermektedir. Sertleşmeme sorunu için kullandığımız papaverin iğne ya da penise ilaç uygulamaları avantajları bulunmaktadır. Bunlar: sertleşme sorunu iğne tedavisi ağızdan alınan ilaçlarla yeterli şekilde gerçekleştirilemediğinde devreye girmektedir. Tam sertlik sağlanmaktadır. Erken boşalma sorunu olan hastalarda boşalma süresini de uzatmaktadır.

[widget-134]

Penise İğne Uygulamasının Yan Etkileri

Sertleşme sorunu iğne tedavisi için yan etki görülmesi her hastada söz konusu değildir. Genel olarak rastladığımız yan etkiler şunlardır: İğne tedavisi için papaverin adlı ilacın sürekli kullanılması halinde penis içinde kireçlenme görülebilir.

Sürekli aynı bölgeye ilaç uygulandığında penisin sertleşmesini sağlayan corpus cavernosum adı verilen yapıların duvarında kireçlenme oluşabilir. Sertleşme sorunu iğne tedavisi dışında vakum ve şok dalga tedavisi gibi yöntemler de denenebilir.

Sertleşme sorunu iğne tedavisi, hastalara verdiğimiz eğitimle birlikte kendi kendilerine yapabilecekleri bir uygulamadır. Belirttiğimiz şekilde uygulandığında herhangi bir yan etki göstermemektedir. Penise iğne tedavisi hakkında bilgi almak için üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yapılmış Yorumlar (1)

Abdullah GÜLER
11 Ağustos 2023, 12:26

Sertleşme sorunu yaşıyorum iğne tedavisi olmak istiyorum ne yapmalıyım muayene ücreti ne kadar iğne temini için nereye başvuru yapılır

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05