+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi

Yeni Nesil Tedavi Yöntemi LSWT

Şok dalga tedavisi çeşitli hastalıklar için kullanılan yoğunluğu ayarlanabilir ses dalgalarını kullanan bir yöntemdir. Şok dalga tedavisi genellikle böbrek taşları ya da artrit gibi durumların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda şok dalga tedavisinin yoğunluğu daha yüksektir. Ancak ürolojik hastalıkların tedavisi için de bu yöntem etkilidir. Ürolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan şok dalga tedavisinin yoğunluğu çok daha düşüktür.

Sertleşme sorununda şok dalga tedavisi nasıl uygulanır sorusunun cevabı öncesinde sertleşme sorunu nedir sorusunun cevabını vermek tedavi sürecini anlamak için çok daha doğru olacaktır.

[widget-156]

 

Sertleşme Sorunu Nedir? Erkeklerin Korkulu Rüyası!

Sertleşme sorunu bir erkeğin cinsel aktivite için gerekli olan ereksiyonu elde edememe ya da sürdürülememesi durumudur. Sertleşme sorunu bir hastalık değil, başka bir problemin belirtisidir. Genellikle psikolojik sorunlardan dolayı gelişen sertleşme sorunu çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Ancak psikolojik bir nedenden kaynaklanan sertleşme sorunu tedavisinde en etkili olacak yöntem yine psikolojik tedavidir.

Erektil disfonksiyon olarak da bilinen sertleşme sorunu için uygulanan tedaviler arasında, oral olarak verilen ilaçlar, psikolojik danışmanlık, vakumlu penis pompası cihazları, doğrudan penis içine yapılan enjeksiyonlar ve penil protez implantlar bulunmaktadır. Sertleşme sorunu nedenleri ve teşhisi ile birlikte tedavi planı oluşturulur.

Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi

Sertleşme sorununda şok dalga tedavisi, sertleşme sorununun en yaygın sebebi olan yetersiz kan akışı problemini çözümlemek için kullanılır. Sertleşme sorununda şok dalga tedavisi sadece semptomları yönetmek için değil, sertleşme sorununun nedenini tedavi etmeye yardımcı olmak için de kullanılmaktadır. Erektil disfonksiyon şok dalga tedavisi, zararlı yan etkileri olan veya mevcut sağlık koşullarını tehlikeye atabilecek cerrahi işlemler gibi değildir ve yan etkisi bulunmamaktadır.

40 ile 70 yaşlarındaki erkeklerin %50’sinden fazlası sertleşme sorunundan mustariptir. Şok dalga tedavisi ile kalbe giden kan akışı artmaktadır. Şok dalga tedavisi, damarları tekrar açmak ve penise doğru kan akışını yeniden oluşturmak için düşük yoğunluklu şok dalgalarını uygulamaktadır. Uyarılma sırasında, ereksiyon doğal olarak ortaya çıkabilir ve erkeklerin sağlıklı cinsel işlevlerini yeniden kazanmalarına izin verebilir.

Sertleşme sorununda şok dalga tedavisi şok kuvveti dikkatlice doğru noktalara yönlendirmek için özel bir tıbbi cihaz kullanılarak uygulanmaktadır. Penis şaftı ve tabanı boyunca uygulama yapılır ve işlem tamamlanır.

[widget-134]

Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi Faydaları

Sertleşme sorununda şok dalga tedavisi, duruma neden olan fiziksel nedenlerin doğrudan tedavisi için yeni olanaklar sunar. Aynı zamanda sertleşme sorununda şok dalga tedavisi kullanılması; cinsel uyarılmaya kendiliğinden yanıt vermeyi, hiçbir hap kullanımı veya ön planlama yapmamayı, etkili tedavi almayı sağlamaktadır.

Sertleşme sorunu için şok dalga tedavisi, diğer terapileri yasaklayan sağlık sorunlarına sahip erkekler için risksizdir. İki hafta kadar kısa sürede sonuçlar görülür.

Şok dalga tedavisi sertleşme sorunu için sıklıkla kullanılmaktadır ve etkili olduğu da kanıtlanmıştır. Yine de şok dalga tedavisi ne kadar sürüyor ya da sertleşme sorunu ve şok dalga tedavisi ilişkisi ile alakalı tüm cevaplar için üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05