Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Boşalma Bozuklukları Nasıl Teşhis Edilir?

Boşalma Bozukluğunda En Etkin Tanı ve Tedavi Yöntemleri

Boşalma bozuklukları erkeklerde sıklıkla görülebilen bir cinsel problemdir. Erken boşalma, geç boşalma veya retrograd boşalma olarak farklı türlerde görülebilen boşalma bozuklukları nasıl teşhis edilir ve boşalma bozuklukları nasıl tedavi edilir sorularının cevapları erkekler tarafından merak edilmektedir.

Boşalma bozukluğunda erken teşhis ve hızlı tedavi uygulamaları

Bazı fiziksel sorunlar ve psikolojik problemler nedeniyle ortaya çıkabilen boşalma bozuklukları tedavisi için ilk yapılması gereken şey boşalma bozuklukları teşhisi koyulmasıdır. Boşalma bozukluklarının neden kaynaklandığının bulunması tedavi aşamasında bizlere yardımcı olacak ve buna göre bir tedavi planının hazırlanmasını sağlayacaktır.

Boşalma bozuklukları cinsel yaşamı olumsuz etkilemekte ve kişinin cinsel ilişkiye karşı ilgisini kaybetmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle belirtiler görülür görülmez kişinin doktoruna başvurması gerekmektedir.

Boşalma Bozuklukları Teşhis Yöntemleri

Boşalma bozuklukları teşhisi sorunun neden kaynaklandığını bulmak ve tedavi planının hazırlanması gibi birçok durumda yardımcı bir aşamadır. Boşalma bozukluklarının tedavisi için gerekli doneler boşalma bozuklukları teşhisi sayesinde sağlanmaktadır.

Boşalma bozukluğu için modern tanı yöntemleriyle sorunun kaynağına hızlı müdahale

Boşalma bozuklukları teşhisi için atılacak ilk adım detaylı bir fiziki muayene olacaktır. Bu yöntemle penis ve testisler dikkatli bir şekilde incelenerek, cinsel bölgede hissiyatın normal olduğunun belirlenecektir. Kalp hastalığı, diyabet, düşük testosteron düzeyleri ve diğer sağlık problemlerini kontrol etmek boşalma bozuklukları teşhisi yöntemlerinden olan kan testleri kullanılmaktadır. Boşalma bozuklukları teşhisi için kullanılan bir diğer yöntem de israr testleridir. Bu testler sayesinde diyabet, enfeksiyon ve diğer altta yatan sağlık durumları belirlenebilir.

  • Fiziki muayene
  • Kan testleri
  • İdrar testleri (idrar tahlili)
  • Psikolojik muayene

Boşalma bozuklukları stres, depresyon veya ilişkideki sorunlar nedeniyle de meydana gelebilir. Bu nedenle boşalma bozuklukları teşhisi için psikolojik muayene de yapılmaktadır.

Boşalma bozuklukları tedavi yöntemleri ile sorununuza hızlı çözümler!

Ejakülasyon tedavisi için öncelikle boşalma bozuklukları türleri arasında hangisinin hastada mevcut olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Bu boşalma bozuklukları teşhisi için kullanılan testlerle belirlenir ve sonrasında buna göre hangi tedavilerin uygulanacağı hastaya açıklanır. Boşalma bozuklukları tedavi yöntemleri şunlardır;

  • Davranış teknikleri: Bazı durumlarda, erken boşalma tedavisi, cinsel ilişki sırasında boşalmayı geciktirebilmeniz için ilişkiden bir saat önce mastürbasyon yapmak gibi basit adımları içerebilir. Boşalma bozuklukları tedavisi için bu yöntem sık kullanılmaktadır.
  • Pelvik taban egzersizleri: Boşalma bozukları tedavisi için pelvik taban egzersizleri önerilebilir. Zayıf pelvik taban kasları boşalmayı geciktirme becerisini bozabilir. Pelvik taban egzersizleri (Kegel egzersizleri) bu kasların güçlendirilmesine yardımcı olur.
  • İlaçlar: Boşalma bozuklukları tedavisi için reçete edilen ilaçlar arasında uyuşturucu etkiye sahip kremler, spreyler ve oral ilaçlar bulunmaktadır. Tüm ilaçların ortak özelliği boşalmayı geciktirmektedir.
  • Geç Boşalma: Ejakülasyon tedavisi söz konusu olduğunda geç boşalma için uygulanacak yöntem altta yatan nedene bağlıdır. Ancak ilaç kullanımı, psikolojik danışmanlık almak veya alkol kullanımını bırakmak bu sorunun tedavi seçenekleri arasında bulunmaktadır.
  • Retrograd Boşalma: Retrograd boşalma tedavisi altta yatan duruma bağlıdır. Çünkü genellikle sorun doğurganlığa müdahale etmedikçe boşalma bozuklukları tedavisi gerektirmez. Eğer bu tür bir boşalma bozukluğunun nedeni mesane ameliyatı ya da prostat ameliyatı ise ilaçlar işe yaramaz ve tedavi mümkün değildir. Diğer durumlarda ilaç tedavisi uygulanabilmektedir.

Boşalma bozuklukları tedavisi için öncelikli adım teşhistir. Teşhis sonrasında boşalma bozuklukları tedavisi için gerekli planlar yapılabilir. Ancak daha detaylı bilgi almak için kliniğimize başvurmalısınız.

Boşalma Bozuklukları Tedavisi Öncesi İzlenecek Yol

Boşalma bozukluklarının tedavisi için belirli bir planlama yapılmadan önce hastanın konuyla alakalı detaylı bilgi alması önemlidir. Bunun için hastanın; “Boşalma bozuklukları neden olabilir?”, “Hangi tedavi yaklaşımını tavsiye edersiniz?”, “Tedaviye başladığımdan ne zaman iyileşme bekleyebilirim?”, “Bu problemin tekrarlanması konusunda risk altında mıyım?” gibi soruları sorması gerekir.

Doktorunuzdan çekinmeyin, sorunlarınızı paylaşın, tedaviniz daha sağlıklı ilerlesin!

Boşalma bozukluğuna dair sorular hastanın kafasındaki soru işaretleri gidermeye yardımcı olacak ve boşalma bozuklukları tedavisi için nasıl bir yol izlenebileceğini gösterecektir. Uzman ürologlar boşalma bozukluğu hakkında detaylı bilgi verecektir. Tedavi ve uygulamalarımız hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap